Събота, 23 Ноември 2024, 11:01

Плевнелиев: Хората не се интересуват от случая "Катуница"

1 Октомври 2011, 10:03
(0) (0)
България - Политика
Прочетена: 1894 4


Хората не се интересуват толкова много от темата тема. Почти никой, да не кажа, че никой не ме е питал. Хората искат да стиснат ръката, да погледнат в очите кандидат-президента и той да поеме ясен ангажимент за нещо.
Така кандидат-президентът на ГЕРБ Росен Плевнелиев отговори на въпрос на Нова телевизия как се отразява на предизборната му кампания събитията в пловдивското село и последвалите ги масови протести.

Запитан дали все пак хората не се притесняват, че в страната може да стане страшно, ако някой драсне клечката на етническото напрежение, той повтори: "От обиколките из страната искам да ви кажа, че единствените, които ме питаха за това, са медиите, никой друг – само медиите, регионални, национални. Това, което ги интересува хората, е дали това, което свършихме две години, е просто базата, която искаме да надградим. Питат за земеделие, за доходи, за работни места, за перспективи, за проекти на региона, но преди всичко българите са, бих казал, гостоприемни, добри хора, с искрящи очи, които ти казват: „Давай напред, ние ти имаме доверие”, добави Плевнелиев.

Все пак той уточни по повод това дали някой има полза да има етнически конфликти, че предизборно всичко може да се манипулира и всичко може да се случи.
"Важно за държавата е този чисто криминален случай да не се превръща в междуетнически конфликт. Бяха направени опити. И именно за това очаквам изпълнителната власт да действа решително и по-активно. Остава в ръцете отново на изпълнителната власт, на прокуратурата да следи много внимателно нещата. Недопустимо е да се разпалва междуетническо напрежение. Това трябва да се следи изкъсо и да се взимат решителни мерки веднага", изтъкна бившият министър.

Според него в последните две години правителството е направило много, като е стартирало програма за интеграция на ромите.
"Те няма да се интегрират от днес за утре, но те няма и да се интегрират по начина, по който е работено в миналото. Преди всичко те трябва да получат своята икономическа перспектива, да получат професия, да получат работа. Стартирахме пилотни проекти в няколко общини с концентрация на ромско население, където започваме с помощта на европейските фондове да правим именно това, социални центрове за обучение, за квалификация", каза още Плевнелиев.

Вчера той заяви, че според него хората не са се променили след случая "Катуница", а въпреки критиките срещу властта социолозите отново му предрекоха сигурно участие на балотажа на изборите.

Кандидат-президентът на ГЕРБ коментира и други теми. Според него  референдум може да бъде свикан винаги, когато са ясни условията, но за според него няма как да има такъв за АЕЦ "Белене", както предлага конкурентът му от левицата Ивайло Калфин, тъй като не са ясни условията по договора.

По повод проекта за добив на шистов газ у нас и последвалото обществено недоволство, Плевнелиев увери, че каквото и да се случи в България, то ще отговаря на най-високите екологичени норми.

Източник: dir.bg

Ключови думи: ГЕРБ

Подобни новини

Коментари (4)

  • Отговори (0) (0)
    1. добавен от: b 1 Октомври, 15:52

    uuuuuu.............................

  • Отговори (0) (0)
    2. добавен от: Анонимен 1 Октомври, 19:41

    Няма кой да ти стиска ръката .... ми фани си заминавай :!:

  • Отговори (0) (0)
    3. добавен от: Анонимен 2 Октомври, 11:16

    Дайте да го стиснем за гърлото ;)

  • Отговори (0) (0)
    4. добавен от: Анонимен 4 Октомври, 18:49

    Мазник мръсен

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Как оценявате предложението за увеличаване на местните данъци?

Анкета » коментари (1)

Как оценявате предложението за увеличаване на местните данъци?

отговори
Подкрепям увеличението – необходимо е за поддръжка и развитие на общината. (7)
70% Complete
Не подкрепям – смятам, че данъците са достатъчно високи. (64)
70% Complete
Разбирам мотивите, но очаквам повече прозрачност и ефективност при разходите. (12)
70% Complete
Искам алтернативно решение (2)
70% Complete