Победа над Рилски спортист след напрегнат мач в Ботевград

19 Декември 2015, 18:57
(0) (0)
Прочетена: 2373 38

Изключително зрелищен и напрегнат мач изиграха баскетболните отбори на Балкан и Рилски спортист тази вечер в Арена Ботевград. И двата тима показаха здрави нерви и добра игра, като през целия двубой резултатът бе почти равен. Домакините обаче удържаха на напрежението и успяха да се наложат с 99:97 (28:23, 25:23, 21:20; 23:31)
след драматична четвърта част.

Първоначално Рилецо поведе с 3:6, но след тройка на Мартин Дурчев резултатът се изравни. Дълго време след това играта продължи кош за кош. Към края на първата четвърт Балкан достигна лека преднина, а след забив на Душан Цветкович резултатът бе 28:23.
Домакините поддържаха тази преднина от няколко точки и през втората част. След 20 минути игра резултатът се оформи при 53:46, като това бе най-голямата преднина на „зелените” до този момент.

Към края на третата част бе отсъдено лично и техническо нарушение на Веселин Веселинов срещу Душан Цветкович. Броят на отсъдените лични нарушения на играчите се увеличаваше скорострелно и това бе една от причините за нарастване на напрежението и на терена, и сред публиката. Явно нарушение на Златин Георгиев обаче не бе отчетено от съдиите и това предизвика бурното им освиркване.

Разликата от 8 точки в полза на Балкан бързо бе стопена на 2 точки в началото на последната част. Тройка на капитана Мартин Маринов и кош на Брандън Фортънбъри обаче откъсна домакините напред, а малко след това Фортънбъри излезе от игра заради пето лично нарушение. След три поредни тройки на Йордан Бозов и Тони Гуджино везните отново се изравниха на 84:84, а Марко Бръкич отвърна на удара също с точен изстрел от линията за три точки.
Две минути преди края Мартин Дурчев изпусна важен кош от наказателната линия, а гостите се възползваха за 91:91. Веднага след това Дурчев компенсира пропуска си и увеличи на 93:91. 43сек. преди края бе отсъден фаул на Бръкич срещу Тристан Кери, а той вкара и двата наказателни удара и резултатът отново се изравни. Решаваща тройка отсече Мартин Маринов за 96:93. В последните секунди играчите добавиха по още няколко точки от наказателната линия.

Най-резултатен за отбора си бе капитанът Мартин Маринов с 26 точки.Душан Цветкович се разписа с 18 точки, Марко Бръкич завърши с 14, а Фортънбъри – с 13 точки. 12 има Мартин Дурчев, а по 7 вкараха Николай Върбанов и Васил Александров.