Подрастващите на Балкан с две победи срещу Славия

26 Ноември 2022, 14:33
(1) (0)
Прочетена: 671 1

Днес два отбора от школата на Балкан изиграха в Арена Ботевград мачове с връстниците им от Славия. И двете срещи бяха спечелени от Балкан.

В първия мач момчетата до 16 години с треньор Иван Коцев победиха изключително трудно със 71:68. Те поддържата малка разлика почти през цялата среща. В третата и особено в четвъртата част обаче резултатността им намаля. 17 секунди преди края резултатът бе изравнен - 68:68. В последната атака Тихомир Николов отбеляза тройка и донесе успеха на Балкан.

Петър Симеонов бе най-резултатен за Балкан U16 с 17 точки, а Тихомир Николов приключи с 13.

Във временното класиране балансът на тази формация на Балкан е 3 победи и 2 загуби.

След този мач играха момчетата до 14 години на двата клуба. Воденият от Виктория Маринова тим на Балкан бе по-добър, въпреки че загуби първата четвъртина с 11:17, като всички 11 точки бяха отбелязани от Марин Йошовски. Втората петица обаче обърна хода на мача - спечели я с 26:9 и на полувремето Балкан имаше двуцифрена преднина - 37:26.

Малките балканци продължиха да играят по-добре и през третата част, след която резултатът бе 56-36 в тяхна полза, а след последната сирена на таблото светеше 71:44. Най-резултатен за победителите бе Светослав Райчинов с 27 точки. По 15 имат Марин Йошовски и Борис Цоков.

Във временното класиране Балкан (14) дели 3-5 място с актив от 2 победи и 2 загуби.

Ключови думи: БК Балкан