6 Август 2013, 22:41
(0) (0)
България - Спорт
Прочетена: 1414 0

Лудогорец направи истински подвиг срещу Партизан, като победи сръбския шампион на неговия стадион „ЮНА“ в мача реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Лудогорец победи с 1:0 Партизан и по този начин с общ резултат 3:1 разградчани се класираха за плейофния кръг на турнира. По този начин Лудогорец си гарантира минимум участие в груповата фаза на Лига Европа, а ако победи следващия си съперник, българският шампион ще се класира за групите на Шампионската лига. Победният гол за Лудогорец реализира Христо Златински от дузпа в 88-та минута.

Лудогорец се представи много достойно срещу Партизан и успя да издържи на сериозните атаки на сръбския отбор. Разградчани играха много дисциплинирано и стабилно в защита.

През първото полувреме Лудогорец игра равностойно и не позволяваше на Партизан да създава много опасности пред вратата на Владислав Стоянов. През втората част на няколко пъти решаващи намеси на Мантула, Барт, Минев и българският страж предотвратиха това топката да влезе във вратата. Футболистите на Лудогорец дочакаха своя момент в края на срещата, когато получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Христо Златински.

Партизан: 25. Лукач, 15. Иванов, 26. Обрадович, 40. Остоич, 99. Джемба-Джемба, 11. Нинкович, 21. Маркович, 22. Илич (к), 24. Грбич, 36. Гулан, 45. Митрович.

Лудогорец: 21. Вл. Стоянов, 80. Кайсара, 4. Мантула, 5. Барт, 25. Минев, 18. Дяков (к), 23. Златински, 73. Ив. Стоянов, 84. Марселиньо, 7. Александров, 9. Безяк.