На тържествена церемония, организирана от Регионалното управление на образованието – София-област, представители на ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ бяха отличени за своите професионални и образователни постижения.
Директорът на училището Даниела Колева бе удостоена с наградата „Неофит Рилски“ – най-високото отличие на Министерството на образованието и науката. Призът се присъжда на личности с принос към развитието на българското образование и е признание за дългогодишната ѝ работа в системата на образованието.
По време на церемонията бяха връчени и награди в конкурса „Учител, ученик, директор, училище на 2026 г.“. Почетното звание „Учител на Софийска област“ получиха Теменужка Христова и Василена Кръстева за постигнати резултати в професионалната си дейност.
Сред отличените бе и зрелостникът Деян Минев, който получи признание в категория „Ученик на 2026 година“. Наградата е присъдена за отличния му успех през целия гимназиален етап, както и за участието и постиженията му в олимпиади по немски език, биология и здравно образование, физика и химия. Сред успехите му е и класиране за национален кръг на Националното състезание на издателство KLETT.
Отличието отчита също активното участие на ученика в националните програми „Иновации в действие“ и „Чиста вода – извор на живот“, както и в различни образователни инициативи и открити уроци.
Получените награди са признание за работата на преподавателите, ръководството и учениците на ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ и за постигнатите резултати в образователната дейност на училището.
Следвайте Balkanec.bg:
Във фейсбук:
https://www.facebook.com/balkanecbg
В youtube:
https://www.youtube.com/@balkanec_bg
Viber:
https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA
снимки: ppmg-botevgrad.bg
Източник: balkanec.bg
Няма добавени коментари