Сряда, 10 Юни 2026, 21:58

ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“- Ботевград получи престижни отличия на церемония на РУО София-област

2 Юни, 12:51
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1672 0


На тържествена церемония, организирана от Регионалното управление на образованието – София-област, представители на ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ бяха отличени за своите професионални и образователни постижения.

Директорът на училището Даниела Колева бе удостоена с наградата „Неофит Рилски“ – най-високото отличие на Министерството на образованието и науката. Призът се присъжда на личности с принос към развитието на българското образование и е признание за дългогодишната ѝ работа в системата на образованието.

По време на церемонията бяха връчени и награди в конкурса „Учител, ученик, директор, училище на 2026 г.“. Почетното звание „Учител на Софийска област“ получиха Теменужка Христова и Василена Кръстева за постигнати резултати в професионалната си дейност.

Сред отличените бе и зрелостникът Деян Минев, който получи признание в категория „Ученик на 2026 година“. Наградата е присъдена за отличния му успех през целия гимназиален етап, както и за участието и постиженията му в олимпиади по немски език, биология и здравно образование, физика и химия. Сред успехите му е и класиране за национален кръг на Националното състезание на издателство KLETT.

Отличието отчита също активното участие на ученика в националните програми „Иновации в действие“ и „Чиста вода – извор на живот“, както и в различни образователни инициативи и открити уроци.

Получените награди са признание за работата на преподавателите, ръководството и учениците на ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ и за постигнатите резултати в образователната дейност на училището.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA





снимки: ppmg-botevgrad.bg


Източник: balkanec.bg

Коментари (0)

Няма добавени коментари

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete