Понеделник, 8 Юни 2026, 02:12

Правец ще отбележи 24 май с празнична програма и „Денят на буквите в щрихи“

19 Май, 09:25
(0) (1)
Правец - Новини
Прочетена: 967 8


Община Правец подготвя богата празнична програма по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.

Тази година празникът ще премине под мотото „Денят на буквите в щрихи“ и ще съчетае култура, музика и младежка енергия в центъра на града.

Събитията ще се проведат на площад „Тодор Живков“, където жителите и гостите на Правец ще могат да се насладят на специална празнична украса и разнообразна програма през целия ден.

Началото ще бъде поставено в 09:00 часа с инициативата „Посланици на словото“, в рамките на която деца ще раздават знаменца и ще създадат празнично настроение в града.

Вечерната програма започва в 18:30 часа с концерт на инструментална музика на открито, който ще допринесе за атмосферата на един от най-светлите български празници.

Кулминацията на празничния ден ще бъде в 19:30 часа с „Алея на абитуриентите“, когато зрелостниците от Випуск 2026 на ПГПЧЕ „Алеко Константинов“ ще дефилират тържествено пред жители и гости на Правец.

24 май отново ще събере в Правец поколения българи около духа на просветата, знанието и българската култура.

Източник: balkanec.bg

Коментари (8)

  • Отговори (5) (0)
    1. добавен от: Анонимен 19 Май, 19:49

    Виц:

    Попитали Радио Ереван:
    -Как се казва кметът на Правец?
    Радиото отговорило:
    -Чичо Гуни.
    -А как се казва секретарката на община Правец? - продължили въпросите.
    -Секретарката - рекло радиото - се казва Цуни - Гуни.

  • Отговори (7) (0)
    2. добавен от: Анонимен 19 Май, 20:05

    Hahaha, ами тази директорката на Основното, каква длъжност изпълнява в Общината?

  • Отговори (6) (0)
    3. добавен от: Анонимен 20 Май, 08:05

    Това не е община, а ОПГ.

  • Отговори (6) (0)
    4. добавен от: Анонимен 20 Май, 08:51

    Много кучки зад бюрата в Правец.

  • Отговори (2) (5)
    5. добавен от: Анонимен 20 Май, 08:52

    Най добрата община за живеене. Браво на Правец, ТОП СА.

  • Отговори (5) (0)
    6. добавен от: Анонимен 20 Май, 09:17

    Правчанин е диагноза !

  • Отговори (1) (4)
    7. добавен от: Анонимен 20 Май, 13:29

    Браво на Общината и най- много на госпожа Албена Петрова,че да има културни мероприятия в Правец.

  • Отговори (2) (2)
    8. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:48

    Абе,Правец си е Правец.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (32)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (70)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (10)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete