“Ракитин” (Трудовец) със зрелищно равенство във втората си контрола

13 Февруари 2022, 09:30
(0) (0)
Прочетена: 1631 7

В събота (12 февруари) футболният отбор на “Ракитин” (Трудовец) записа зрелищно равенство 3:3 във втората си контрола преди подновяването на пролетния дял от А ОГ София - Изток. Трудовчани премериха сили срещу “Брацигово” на базата на “Локомотив” в София, като спретнаха резултатен и интересен сблъсък, който обаче не излъчи победител. Двубоят бе много здрав и сравнително равностоен през по-голямата си част, а двата тима си разделиха по едно полувреме.

В средата на първата част “Ракитин” поведе. Бърза контраатака премина през Костадин Насков, който центрира прострелно за Боян Макавеев,  а той от своя страна се разписа за 1:0. Съвсем малко след това трудовчани удвоиха аванса си. След наложена преса, Антон Димитров открадна топката от вратаря и реализира за 2:0. До края на полувремето се откриха и други положения за гол пред трудовчани, но резултатът остана непроменен.

Вторите 45 минути бяха далеч по-добри за състава на “Брацигово”, който до средата на частта успя да направи пълен обрат до 3:2. В последствие в игра за “Ракитин” се появиха и някои юноши на клуба. Именно един от тях донесе равенството. Краси Алипиев изведе Светослав Георгиев, който показа хладнокръвие и вкара, оформяйки крайния резултат 3:3.

Това бе втора проверка за “Ракитин” преди подновяването на първенството, което ще се случи на 5 март с гостуване на “Средногорец” (Златица). В първата си контрола за 2022 година трудовчани отстъпиха с 1:3 на ОФК “Правец”.

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)