“Ракитин” (Трудовец) взе гостуването си в Горна Малина с чиста победа

19 Март 2022, 18:24
(0) (0)
Прочетена: 1945 5

Мъжкият футболен отбор на “Ракитин” (Трудовец) записа победа в гостуването си на “Звездец” в Горна Малина в мач от 14 кръг на А ОГ София - Изток.

Трудовчани се наложиха с 2:0 над съперника си, а успехът бе исторически за тях, тъй като досега не бяха побеждавали на този стадион, на който по традиция се играе трудно. Гостуващият тим от Трудовец поведе в резултата в началото на първото полувреме, което до голяма степен се оказа ключово за крайния изход. Краси Алипиев сътвори хубав рейд, след който успя да подаде към Костадин Насков. Той от своя страна реализира и даде преднина на трудовчани за 1:0.

Двубоят продължи двуостро с положения и пред двете врати, като домакините веднъж нацелиха и гредата. През второто полувреме “Ракитин” успя да пречупи съпротивата на “Звездец” с втори гол. Автор на попадението бе Миролюб Георгиев, който излъга майсторски вратаря и вкара топката в мрежата на домакините за втори път в мача. До края на срещата трудовчани удържаха аванса си и си тръгнаха с важни три точки. С тях отборът зае второто място във временното класиране с 27 пункта в сметката си, преди утрешното дерби между ОФК “Костенец” и “Левски” (Долна баня).

Следващата седмица, на 26 март, “Ракитин” приема "Спортист" Нови Хан на своя стадион в Трудовец от 15:00 часа.

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)