Резултати и класиране след 2-рия кръг на Аматьорската лига

25 Ноември 2012, 18:14
(0) (0)
Прочетена: 4915 15

Този уикенд се изиграха срещите от вторият кръг на Аматьорската лига по футбол в Ботевград. И в трите дни в който се проведоха срещите  имаше дербита. Още в 2-рият кръг се срещнаха 2-та отбора сочени за финалисти. Отново както и в първият кръг зрители нелипсваха. Публиката допринесе за една добра атмосфера.

Ето и резултатите:

В първият ден Петък (23.11.2012г) се изигира двубой между Микроак и Роял. Символичният гост постигна нова категорична победа с резултат 0:7.

Във вторият ден се изиграха нови три срещи. Като първата беше и дербито между Орханиец и Мургаш. Срещата завърши при резултат от  4:2. Двубоят протече доста динамично, като отбора на Мургаш се възползва от отсъствието на няколко игачи на Орханиец и записа много важна победа. С хетрик за отбора победител се разписа Стоян Боновски.
Във втората среща един срещу друг се изправиха отбора на фирма Булсан и Мадара, като категорично гостите победиха с 1:6. Това беше и първата победа на Мадара, като в първият кръг те загубиха катастрофално от отбора на Орханиец. Последният двубой за деня беше между Ред Хартс и Балкан Ветерани. Опитният отбор на Ветераните отново показа класа и победи с 4:8. Мачът започна трудно за ветераните след като още в 5-та минута вече изоставаха в резултата, а след още 5 мин. бе изгонен и техния вратар за нарушение като последен в отбраната. След гол на Добревски ветераните изравниха и след няколко обрата полувремето завърши при резултат 3:3. Второто полувреме също започна равностойно, с по един разменен гол - 4:4, след което Балкан се разиграха и с два далечни гола на Стойчовски, голове на М. Маринов и Янчо Петров стигнаха до победата с 4:8.

Третият ден имаше доста оспорвани срещи. Като първата среща беше между Тубонджин и Калчополи. Както и във първият двубой Тубонджин се стегнаха след като футболистите на Калчополи откриха резултата. С майсторска игра и много хъс момчетата на Тубонджин победиха с 3:1. Втората среща за деня беше между отборите на Олимпик Литаково и Чавдар Новачене. Мачът започна доста добре за отбора от Новачене, като Иван Иванов се разписа с хубав гол от воле и откри резултата 0:1 за Чавдар. След гола отбора на Чавдар се отпусна и допусна два много нелепи гола и така момчетата от Олимпик Литаково обърнаха резултата и се стигна до 2:1. Футболистите и публиката тъкмо предвкусваха победата на Олимпик, като малко преди краят на мача отново лидерът на отбора на Чавдар отбеляза и вторият си гол и така срещата завърши при резултата 2:2. Това беше и първият равен мач на лигата.
Следващата среща беше между отбора на Бохемите и Черното Лале. Момчетата от Черното Лале показаха своята класа и победиха съперника си с 1:6. Мачът започна доста динамично, като се редуваха пропуски и пред двете врати, докато бързоногия Иво не окри резултата след хубава комбинация между него и Ради Зарев. Последваха още два безутветни гола от страна на Черното Лале и резултата бързо набъбна до 3:0. В отбора на Бохемите направиха няколко смени и играта им тръгна добре, след което бързо върнаха едно попадение. С гол се записа Йонко. Полувремето завърши при резултата 3:1 за отбора от Врачеш. Играта на Бохемите невървеше през цялото първо полувреме, като на почивката те смениха своят вратар. Със започването на второто полувреме с по още един гол за отбора на Черното Лале се разписаха Иво и Ради Зарев, като така Иво записа и своят хетрик в мача.

Последният мач от 2-рият кръг беше между "Бичкиите" и "Север". Мачът беше на доста добро ниво, като отборът на "Север" показа повече класа и опитност при звършващият удар и победиха с 0:5