Резултати след срещите от четвъртия кръг на АФЛ Ботевград 2017

3 Декември 2017, 20:16
(0) (0)
Прочетена: 2256 2

Днес (03 декември) се проведоха мачовете от 4-ия кръг на АФЛ Ботевград - сезон 2017/18. Зрителите станаха свидетели на много оспорвани мачове, които доведоха и до някои сензации.

В първата среща се изправиха Светкавица и Мургаш Врачеш. Мачът вървеше наравно почти през цялото полувреме, след като Мургаш поведе малко след началото, но две минути по-късно Светкавица върна попадението. Миналогодишният шампион донякъде бе притеснен, но гол на Деян Димитров в 21-ата минута отприщи мощта на Мургаш, а съперникът им бе пречупен. Оттам последваха още 5 безответни попадения, които донесоха победата на Мургаш. Краен резултат - 1:7. Статистика от срещата може да намерите тук

Във вторият двубой излязоха Микроак и Черното лале. Тук очакванията за дерби не бяха съвсем оправдани. Микроак успя бързо да наложи темпото си на игра и поведе с 2:0 до 16-ата минута. Черното лале се върна в мача точно преди почивката, а всичко щеше да се реши през второто полувреме. То обаче не протече по плановете на "лалетата", които бяха "попарени" от съперника си. На терена имаше един отбор и това беше този на Микроак. Отново страхотен мач за своя тим изигра Йордан Йорданов - Дачи, който вкара хеттрик и продължава уверено да води класацията за голмайстори. Краен резултат - 6:1. Статистика от срещата може да намерите тук

В третата среща един срещу друг се срещнаха Преслав и Фантастико (Враца). Сблъсък, който мнозина смятаха, че ще предложи най-качествения футбол за деня. Определено се получи наистина здрава битка, чийто изход донесе и първата сензация за кръга. Отборът на Преслав бе повален, след много силен мач на момчетата от Враца. Срещата вървеше гол за гол, като в 17-ата минута резултатът бе 2:2. Малко по-късно обаче, тимът на Фантастико започна наказателна акция, вкарвайки три безответни попадения. Така първото полувреме завърши при 2:5 за символичните гости. През втората част отборът на Преслав се събуди и почти стигна до равенството, след като вкара два гола. Точно тогава срещата стигна и до момент на напрежение, при което се раздадоха доста картони за Преслав. Ангел Бадев получи втори жълт картон и бе изгонен, а тимът на Фантастико се възползва по най-добрия възможен начин и започна да бележи гол след гол. Краен резултат - 4:9. Статистика от срещата може да намерите тук

В четвъртият двубой се очерта дерби в дъното на класирането между Зелинград и Сименс. Отново се получи страхотен двубой, в който бе поднесена нова изненада. С оглед добрите изяви на Зелинград срещу топ отборите, очакванията бяха победата да отиде при тях. Тимът на Сименс обаче излезе вдъховен и успя да грабне първите си 3 точки откакто съществува, а победата дойде напълно заслужено. Играчите на Сименс напълно доминираха своя съперник през цялото първо полувреме, но куп пропуски ги лишиха от комфортен аванс. Те успяха да се разпишат на два пъти, но и грешките им в защита позволиха на Зелинград също да вкара. Полувремето завърши при резултат 2:2. През втората част отборът на Зелинград излезе тотално преобразен, успя да притисне своя противник, но гол така и не падна. Силните изяви на стража на Сименс не позволиха топката да премине гол линията. След ново повеждане от страна на Зелинград и ново изравняване от Сименс, в 46-ата минута Мирослав Янчев донесе 3-те точки за своя отбор. Краен резултат - 3:4. Статистика от срещата може да намерите тук

Петата среща бе между Изток и Сириус 1. За тимът на Изток срещата пропусна наказаният Неделин Костадинов, който миналият кръг получи червен картон. Това бе сериозен удар за отбора, тъй като той е един от ключовите играчи. Все пак Изток постигна трудна победа, която дойде в самия край на мача. Почти през цялото време силите бяха изравнени, получи се интересен двубой, а изходът от него стана ясен чак в последните минути на мача. Двата отбора бяха стабилни в защита, а до 48-ата минута резултатът бе 1:1. Точно когато изглеждаше, че точката ще бъде поделена, Изток нанесе своя удар и спечели мача. Краен резултат - 3:1. Статистика от срещата може да намерите тук

В последният шести двубой за деня на сцената излязоха Сенсата и Сириус 2. Момчетата на Сенсата не допуснаха изненада и спечелиха съвсем резонно своя мач със скромното 3:0. Статистика от срещата може да намерите тук

Статистика,класиране,програма и голмайстори може да намерите тук.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2017