Резултати след срещите от деветия кръг на АФЛ Ботевград

21 Януари 2018, 18:19
(0) (0)
Прочетена: 2087 4

Днес (21 януари) се проведоха двубоите от 9-ия кръг на АФЛ Ботевград.

Октриващото дерби на кръга бе между Мургаш Врачеш и Микроак. Изключително оспорвана среща, която се отличи с ниска резултатност и здрава игра. Мургаш продължава уверено да крачи към първото място, а от сметките отпадна още един силен тим, който да спре победната серия на миналогодишния шампион. Символичните домакини поведоха чрез Ивелин Данчев, а Теодор Тодоров покачи за 2:0 в средата на второто полувреме. Реакцията на Микроак закъсня, но все пак Йордан Йорданов - Дачи вкара малко преди края на срещата. Интригата бе върната за кратко, когато втори гол на Ивелин Данчев реши всичко в полза на Мургаш и в актива влязоха нови три точки. Краен резултат - 3:1. Статистика от срещата може да намерите тук.

Във втората среща се изправиха Изток и Фантастико (Враца). Тук също се получи завързан двубой, в който момчетата от Враца имаха крехък аванс от един гол почти през целия мач. Отборът на Изток изпусна доста положения, с което пропиляха шанса си да объркат сметките на своя съперник. В самия край на мача, Фантастико пое инициативата и бързо увеличи преднината си, с което постигна победа с разлика. Краен резултат - 0:4. Статистика от срещата може да намерите тук.

Трети един срещу друг излязоха Север и Сенсата. И двата отбора не се намираха в оптимална форма преди тази среща. Момчетата от Сенсата обаче показаха характер и достойно заслужиха победата, която дойде след пълен контрол над техния съперник. Повеждайки с 2 гола през първото полувреме, символичните гости държаха победата в ръцете си. Тогава дойде и отговорът на Север, когато Ангел Бадев вкара два гола, за да върне отбора си в мача. Последва хладнокръвна реакция от страна на Сенсата и вкарвайки нови две попадения заслужено победиха. Краен резултат - 2:4. Статистика от срещата може да намерите тук.

Четвъртият двубой бе между Зелинград и Черното лале. С оглед формата на двата отбора, логичното се случи и първото равенство за кръга бе факт. Ранен гол даде преднина на Зелинград, но Черното лале успя да постигне пълен обрат. Срещата вървеше към победа за символичните гости, когато малко преди самия край на двубоя Зелинград изравни и разби мечтите на Черното лале за победа. Краен резултат - 2:2. Статистика от срещата може да намерите тук.

В петата среща играха Никсметал Груп и Сириус 1. Отборът на Никсметал Груп разгроми съперника си и продължава да трупа позитиви. Срещата премина под абсолютен контрол на символичните домакини, които след този мач успяха да се откъснат от четвъртия Микроак с 3 точки. Краен резултат - 11:2. Статистика от срещата може да намерите тук.

Кръгът закриха Сириус 2 и Сименс. Въпреки че първото полувреме завърши без попадения, момчетата от Сименс излязоха мотивирани след почивката и постигнаха убедителна победа и запазиха мрежата си суха. Краен резултат - 0:7. Статистика от срещата може да намерите тук.

Статистика, класиране, програма и голмайстори може да намерите тук.

Ключови думи: АФЛ Ботевград 2017