Рилски спортист изравни на Балкан за бронза

26 Май 2013, 21:18
(0) (0)
Прочетена: 1704 5

Самоковци спечелиха у дома и пратиха серията за трети решителен двубой

Битката за бронзовите медали в родното първенство ще се решава в четвъртък (30 май). Тогава ще бъде изигран третият двубой между Балкан и Рилски спортист, който ще определи кой ще завърши на трето място. До този двубой се стигна след като Рилецо спечели мач №2 у дома в Самоков със 79-77 и изравни серията.

Двата тима изиграха равностоен двубой, който се развиваше кош за кош почти до края на третата част. Тогава в последната минута Бранко Миркович вкара две тройки за Рилски и така домакините дръпнаха със 7 точки след 30 минути. В последната четвърт самоковци поведоха и с 10 точки, но малко повече от две минути преди края ботевградчани намалиха изоставането си на едва 2. Последва размяна на кошове между двата тима, а с успешен наказателен удар на Миркович разликата стана и 3. След това гостите имаха шанс да изравнят, но го пропуснаха, а тройка на Христо Захариев 20 секунди преди края на практика реши срещата.

Голяма разлика в двубоя дойде от грешките на двата тима, като Рилски имаше едва 5, а Балкан цели 16. От това домакините вкараха 12 точки в повече и донякъде компенсираха за фактът, че гостите имаха 5 тройки в повече - 12 срещу 7, а спечелиха и борбите - 41 срещу 34.

Отново Бранко Миркович бе най-резултатен за победителите с 21 точки, като добави и 7 асистенции. Христо Захариев игра добре и завърши с 19 точки и 7 борби, а след силно начало Бракстън Дюпри вкара 11 точки.

За гостите пак Йордан Бозов се представи най-силно и завърши с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции. Владимир Панич вкара 15 точки, а с 12 се отчете Станимир Маринов.