Рилски спортист изравни с 1-1 след оспорван мач в Ботевград

11 Май 2015, 19:56
(0) (0)
Прочетена: 1912 9

Изключително напрегнат и оспорван мач изиграха тази вечер отборите на Балкан и Рилски спортист в Ботевград. Това бе вторият от полуфиналните серии в НБЛ, който обаче ботевградчани загубиха със 72:77. Така самоковци изравняват с 1-1 в плейофната серия. Те ще бъдат домакини на следващите два мача, които ще се изиграят на 14 и 16 май в Самоков.

Играта не започна добре и за двата тима, особено за домакините, които до средата на първата част бяха вкарали само 4 точки. След 10 минути игра отборът вече имаше 6 лични нарушения, а резултатът бе 14:19. Втората четвърт бе наситена с чести обрати в резултата. В началото гостите започнаха да увеличават преднината си, но две точни попадения на Мартин Маринов, единия от които от тройката, стопиха разликата. „Рилецо” бързо отвърна на удара, като дръпнаха напред с бърза серия от 11:0. След това ботевградчани отново се доближиха до резултата на съперника, а на почивката той бе 33:41 в полза на самоковци.
През второто полувреме напрежението на терена нарастваше, но и двата отбора показаха здрави нерви. В третата част Балкан организираха по-добре играта си и в нападение, и в защита. Постепенно догониха противниците си, като в края резултат бе равен 55:55. Най-оспорвана и напрегната бе последната четвърт, където през цялото време разликата в резултата бе минимална. Домакините допуснаха няколко грешни паса и доста неточни изстрели към коша, от което самоковци не пропуснаха да се възползват. Едва 3 минути преди края „зелените” успяха да поведат с 68:66 след кош на гарда Педжа Стаменкович. Две минути преди края съдиите отсъдиха лично нарушение на Иван Лилов срещу Йордан Бозов от отбора на гостите, който трябваше да изпълни два фаула. След упорито оспорване от страна на домакинския отбор, наказателните удари бяха отменени. Напрежението в залата тотално ескалира, а след това и двата отбора нанизаха по 3 точки, а резултатът отново се изравни при 71:71. 15 секунди преди последния съдийски сигнал Милованович изпусна важни две точки под коша, а Мартин Маринов фаулира Йордан Бозов, който вкара и двата наказателни удара. След него точен за гостите бе и Ракочевич и това съвсем не остави шанс на Балкан.

Въпреки загубата, Педжа Стаменкович изигра добър мач, в който вкара 17 точки и бе най-резултатен за отбора си. Иван Лилов вкара 14 точки, а Мартин Маринов, който в последните секунди излезе за 5 лични нарушения, завърши мача с 12 точки. Николай Върбанов също е с актив от 10 точки и 9 борби, с 9 е Цветослав Острев, с 5 точки завърши капитанът Павел Маринов, а Милованович приключи само с 1 точка.