Рилски спортист победи Балкан за третото място за Купата

2 Март 2014, 19:46
(0) (0)
Прочетена: 1547 7

Нашите баскетболисти не съумяха да се преборят с Рилски спортист в спор за третото място за Купата на България по баскетбол.
Независимо, че Рилецо игра повторен полуфинал с Левски, „зелено-белите” не успяха да ги победят. Минути преди последния съдийски сигнал „Балкан” стопи пасива си до две точки, но не успяха да обърнат резултата в своя полза. 96:90 e крайният резултат – 29-22, 26-26, 14-18, 27-24.

Играч на мача: Днес героите на Рилски спортист са двама. Върнън Тейлър и Шон Барнет! Първия бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 5 борби и 5 асистенции. Бившият съотборник на Христо Николов в румънския Клуж завърши с 19 точки, 5 борби и 4 асистенции плюс 2 пресечени паса и чадър.

Преди почивката: Двубоят между самоковци и ботевградчани започна с ударен заряд и качествен баскетбол. Далмън и Лилов диктуваха нападението на Балкан, но макар четвъртия мач в рамките на има - няма 96 часа, концентриран Рилецо оформи 29:22 в своя полза след 10 минути на паркета. Бронзовите медалисти от миналогодишния турнир за Купа България запазиха водачеството си и до почивката, когато се оттеглиха в съблекалните с аванс от 7 точки при 55:48.

След почивката: Балканци вдигнаха оборотите след завръщане на игрището, но продължиха в ролята на догонващи до средата на третия период, когато Иван Лилов изравни за 57:57. Възпитаниците на Александър Тодоров се изстреляха напред със 7 точки, но акция на Барнет и Бозов върна Рилецо в мача при 64:64. Равностойни минути и няколко смени на водачеството оставиха жива интригата в двубоя до последните секунди. Нервите на самоковци обаче се оказаха по-здрави до победното 96:90.

И още: Иван Лилов бе над всички за Балкан с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции. Ноа Далмън остана на косъм от дабъл-дабъл със 17 плюс 9 борби, а Петер Седмак остана с 10 точки.