С изключителна четвърта част "Балкан" обърна "Университатя" Крайова"

5 Март 2014, 21:28
(0) (0)
Прочетена: 1416 2

„Балкан” извоюва изключително ценна победа в Еврохолд Балканска лига като гост на румънския „Университатя” от Крайова с 96:91 (25-29) - (21-16) - (24-14) - (21-37).  Нашите започнаха силно, като в първия период бяха определено по-добрият отбор. Във втората и третата част румънците се върнаха в мача. Това обаче не стъписа  „зелените”, които  в последната четвърт изнесоха лекция по баскетбол за противника.
Стрелбата от далечно разстояние бе един от козовете за успеха, за който принос имат всички играчи. В инфарктните минути преди края Мартин Маринов вкара решаващи тройки и общо 20 точки, Ноа Далман направи дабъл дабъл с 20 точки и 11 борби, а Иван Лилов се отчете с 18 точки, 5 борби и 5 асистенции.