Сърцат Балкан изпусна Ботев Ихтиман в зрелищен мач

28 Август 2016, 19:02
(0) (0)
Прочетена: 2876 16

Днес от 18:00ч. се изигра срещата от "В" група по футбол, между отборите на Балкан 1929 и Ботев Ихтиман. Двата отбора се срещат за втори път в рамките на няколко дни, след като в сряда зелените отстраниха коравия отбор от Ихтиман в турнира за купата на България.

Мачът започна много по-добре за гостите, като те още с първия си точен удар във вратата поведоха в резултата. Този гол попари играчите на Балкан и играта им не потръгна. До края на първата половина от полувремето ключови играчи на Балкан получиха и жълти картони. Момчетата от Ихтиман имаха още няколко възможности за гол, но отличните изяви на вратаря запазиха резултата. Първата част завърши при резултат 0:1.

В началото на втората част на терена се появи Ивайло Златев - Терминатора. Играта на Балкан се подобри и само отличните намеси на вратаря на гостите, запази вратата си суха. Последните петнадесет минути Балканци натиснаха своя съперник и този натиск се ознаменува с гол. Хубава атака от ляво през Цветелин Цаковски, центрира топката във наказателното поле, тя беше отбита от защитник, но попадна на волето на Терминатора, който със страхотен шут прониза вратаря на ихтиманци. След този гол зелените получиха допълнителен заряд в играта си, но шансът не беше на тяхна страна. В продължението вратаря на Балкан спаси чисто голово положение и така срещата завърши при резултат 1:1.

Ключови думи: ФК Балкан 1929