Със силна игра в три части Балкан се наложи над Сигал

29 Януари 2014, 19:23
(0) (0)
Прочетена: 1589 0

Тази вечер в спортна зала „Балкан” едноименният отбор бе домакин на Сигал – Прищина, в мач от Еврохолд Балканска лига.
Срещата започна равностойно, като гостите от Косово поведоха в резултата, осъществявайки няколко успешни атаки през центъра.

След 6 минути игра домакините успяха да се откъснат с лек превес. Последваха успешни стрелби от далечно разстояние, дело на Станимир Маринов, Марин Маринов и Иван Лилов. Силни минути имаха двамата американци  Ноа Далман и Лоугън Стъц. Така първият период завърши с 13 точки  преднина за „Балкан”. През втората част домакините намалиха малко темпото. „Сигал” сведоха пасива си до 6 точки след 4 мин. игра. Все пак домакините не допуснаха изненада и полувремето завърши при резултат 40:28 за „Балкан”.

Третата четвърт затвърди превъзходството на домакините, като минута и 40 секунди преди края й те поведоха със 17 точки. Този период завърши при резултат 65-50 за „Балкан”.

С тройка на Александър Груев домакините започнаха последната част. И, когато всички очакваха разгромна победа, последваха 5 кошмарни минути за „зелените”, които не отбелязаха кош. Със серия 12:0 косоварите намалиха резултата до 6 точки. Благодарение тройки, отбелязани от Иван Лилов, Станимир Маринов и Мартин Маринов „Балкан” все пак успя да се измъкне от тежката ситуация и се поздрави с победата – 85:77.

Ноа Далман направи пореден дабъл дабъл през сезона и завърши с 23 точки и 17 борби. Станимир Маринов пък бе близо до трипъл дабъл с 18 точки, 11 асистенции и 8 борби, а Иван Лилов се отчете с 16 точки и 7 асистенции.