Състезатели на Таек-кион успешни и в Кик-бокса

22 Април 2019, 22:22
(2) (0)
Прочетена: 1394 6

От 19 до 21 април се проведе Държавно първенство по кикбокс в стиловете пойнтфайтинг, лайт и киклайт контакт. В него взеха участие 584 състезатели от 36 клуба от цялата страна. Това е абсолютен рекорд от подадени заявки за състезание от Държавния спортен календар за Българска конфедерация по кикбокс и муай тай . Първенството бе открито от Председателя на БККМТ – Галин Димов

След приветствените слова малки и големи започнаха яростна надпревара за призовите места. През съботния ден на шампионата се изиграха над 270 срещи във всички категории (квалификации и финали) в стил пойнтфайтинг и част от категориите в лайт контакт. В неделният ден се изиграха и останалите срещи от лайт контакт и всички срещи на киклайт контакт.

Петима състезатели от Таек-кион ,които тренират и се състезават едновременно и в двата спорта взеха участие в двата състезателни стила по кикбокс.

Абсолютен шампион и в двата стила в категория до 57 кг. при юноши старша възраст е Цветелин Кръстанов. Той изигра 2 мача в първия ден на надпреварите в стил лайт контакт. В първия мач Кръстанов победи представител на Клуб по кикбокс Козлодуй. Втората среща бе със състезател на СК Радулов гр. София, който бе нокаутиран и не можа да продължи състезанието.

В неделния ден Кръстанов се изправи срещу трима състезатели на елитния Варненски клуб "Вокил". Независимо от силните и отлично подготвени Вокилски бойци, Кръстанов направи изключително зрелищни за публиката мачове, като нокаутира и тримата и безапелационно получи шампионската титла в този стил.

Втория участник в държавния шампионат бе Цветомир Йолов, който се състезава в категория 63 кг. при юноши старша възраст. Жребият му определи силни и опитни състезатели и на полуфинала загуби от представител на Оптикс Панагюрище и остана с бронзов медал.

Цветелина Георгиева и Моника Богданова стигнаха до финали, но загубиха последните си срещи и се класираха втори .

Цветан Енев не успа да се класира, тъй като загуби от състезател на Калоян Ладимекс Перник.