Сборен отбор между Балкан 1929 и Локо Дряново разби англичани

30 Юни 2017, 23:14
(0) (0)
Прочетена: 2353 7

Комбинираният отбор на Балкан (Ботевград) и Локомотив (Дряново) победи с 8:3 FC "Clare College" CAMBRIDGE - England в контрола. Проверката се игра на стадион "Христо Ботев" в Ботевград, като през първото полувреме срещу англичаните се изправиха ботевградчани, а през втората част - "железничарите".

Това бе втора контрола на комбинирания отбор, който ще представя България на Европейската квалификация по футбол за железничари в Албена от 28-ми август до 1-ви септември тази година. В първата среща Балкан се наложи над Локомотив с 4:2 в Дряново. Комбинираният отбор ще изиграе още няколко контроли, след които треньорите Иван Редовски (Балкан) и Иван Шипкалиев (Локо) ще изберат на кои футболисти ще заложат.

През първото полувреме футболистите на Балкан имаха пълно превъзходство и вкараха четири безответни гола. Резултатът откри играещият треньор Иван Редовски, а хеттрик заби Ивайло Златев - Терминатора. Втората част започна добре и за играчите от Дряново, които вкараха нови три попадения, две от които бяха дело на Рачо Генков. Англичаните успяха да върнат един гол за 7:1, а малко след това се възползваха от грешка в отбраната на българския отбор и реализираха втори гол. До края на мача двата тима си размениха по едно попадение за крайното 8:3.

Двубоят бе изгледан от кмета на Ботевград Иван Гавалюгов и заместникът му Борис Борисов.