11 Февруари, 17:14
(4) (0)
Прочетена: 1634 19

На 10.02.2024 г. шахматен клуб ,,Балканъ" записа златна страница в историята си.

Клубът взе участие в два детски шахматни турнира. В София се проведе международния детски шахматен турнир за ,,Купа Ан-Пасан". Там ботевградчани участваха с четири деца. Дисциплината бе ускорен шах с контрола 15 минути на човек.
Четиримата състезатели се представиха повече от блестящо. 10- годишният Георги Иванов, който за пръв път се състезава, постигна 3 победи и с три спечелени точки завърши в средата на таблицата с крайното класиране за момчета до 10 г. Богдана Дикова традиционно спечели медал. В случая сребърен при момичетата до 14 г., завършвайки на 0.5 точка от победителката. Едоардо Узунов при момчетата до 14 г. се представи на ниво и с 5.5 от 7 възможни, спечели сребро, оставайки също на половин точка от победителя. При 12-годишните момчета Симеон Владимиров беше безкомпромисен, и с 5.5 точки еднолично стана пръв сред жестоката конкуренция на деца от клубовете на ,,Славия", Цска, Спартак Плевен, Марица-Изток, Елит и други силни отбори.

По същото време в Етрополе се провеждаше детския шахматен турнир, организиран от клуб ,,Спорт и Здраве" - гр. Етрополе. Право на участие имаха деца до 18 г. Ботевград бе представен от Ейдън Хаулет на 7 г., Пресиян Красимиров - 7 г. и Александър Генчев на 9 г. За голяма радост те заеха първите три места в турнира и затвърдиха успешния ден за ботевградския шахмат. Златен медал спечели Александър Генчев, среброто е за Пресиян Красимиров и трето място за Ейдън Хаулет. Тримата получиха парични премии от организаторите, съответно 100, 70 и 50 лева. Така равносметката от деня е 6 спечелени медала, завоювани от 7 участника. Треньорът Галин Иванов сподели, че е изключетелно доволен от представянето на децата и им благодари за старанието, което те са положили.