Шампионската титла на Балкан се изплъзна в последната минута

29 Май 2015, 21:34
(0) (0)
Прочетена: 5492 73

Втора драматична загуба претърпя Балкан от Лукойл Академик в четвъртия мач от плейофите. Двубоят се изигра тази вечер с начален час 20:30ч. в Арена Ботевград. Местната многофункционална зала за пореден път бе изпълнена до дупка. Срещата бе изключително оспорвана, защото резултатът през цялото време вървеше точка за точка. Балканци имаха слаба успеваемост в стрелбата, а в последната минута победата им се изплъзна и загубиха мача само с 2 точки и резултат 78:80.
Последният решаващ мач, който ще определи шампиона на България за сезон 2014/2015, ще се изиграе на 1 юни (понеделник) от 18:00ч. в Спортен комплекс Правец.

Домакините овладяха първата топка, а Цветослав Острев реализира и първия кош. Николай Върбанов обаче изпусна два изстрела под коша, след което подаде грешен пас, а гостите не пропуснаха да се възползват. Две минути преди края балканци имаха актив от 6 точки, но Лукойл бързо стопиха и първата част завърши при 16:16.
Във втората четвърт започнаха да валят лични нарушения, а играта бе кош за кош. И двата отбора обаче имаха повече пропуски, отколкото точни попадения. Гневните реакции на публиката, разбира се, не закъсняха и феновете не пропускаха да освиркат съдийските решения. На почивката авансът на Балкан бе само две точки – 35:33.
Стрелбата на ботевградчани обаче не вървеше. Малко преди края на третите 10 минути  „студентите” дръпнаха с 4 точки, но Балкан със зъби и нокти не позволява разликата да стане по-голяма и изравниха до 54:54 в края на третата част.  Както в предните 3 мача от плейофите, и в този най-напрегнато беше с последните 10 минути. Многото изпуснати кошове обаче дадоха отражение на резултата, докато Лукойл имаха по-голям процент стрелба. В средата на последната част гостите отново излязоха малко напред след тройка на Тери Смит, а резултатът бе 65:69. Павел Маринов отвърна с две точки за отбора си, а след него Никола Драгович бе точен от наказателната линия. Педжа Стаменкович изпусна важен изстрел под коша, но реакцията на Милованович бе бърза и той закова топката в коша и повтори същото в следващата атака.
35 секунди преди края домакините изоставаха с 2 точки при 73:75, а тройка на Лилов върна надеждата за победа. Последва нов точен изстрел за Лукойл, а резултатът стана 76:78. 12 секунди преди последния сигнал Христо Захариев фаулира Лилов, а той не трепна от наказателната линия и изравни. Последната атака бе за домакините, Лилов не успя да реализира последния кош, а след него и опитът на Стаменкович бе неуспешен.

Най-много точки за своя отбор реализира капитанът Павел Маринов. По 11 записаха Иван Лилов и Мартин Маринов, а Милованович добави 10. Цветослав Острев и Стаменкович завършиха с по 5 точки, а Павич – 2.