Сряда, 10 Юни 2026, 21:28

Сифилис, туберкулоза и хепатит регистрирани в Софийска област за седмица

19 Май, 08:04
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1419 8


Случаи на сифилис, туберкулоза и вирусен хепатит са регистрирани в Софийска област през изминалата седмица, сочат данните на Регионална здравна инспекция – Софийска област.

За периода от 11 до 17 май здравните власти са отчели един случай на сифилис, два случая на туберкулоза и два случая на вирусен хепатит. От тях единият е с неуточнен тип, а другият е хепатит Е.

Най-много остават случаите на варицела – 22. Регистрирани са още 67 случая на остри респираторни заболявания и 6 случая на ентероколит.

Данните са част от ежеседмичния бюлетин на здравната инспекция за разпространението на заразните заболявания на територията на областта.


Източник: balkanec.bg

Подобни новини

Коментари (8)

  • 1.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

  • 2.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

    • (2) (20)
      1. добавен от: Анонимен 19 Май, 11:37

      Само няма я целуваш по устата

  • Отговори (0) (0)
    3. добавен от: Анонимен 19 Май, 19:01

    На Пика ври с болести

  • Отговори (0) (20)
    4. добавен от: Анонимен 19 Май, 20:21

    Екстра града на разврата кадето никой никаде не ходи и всички са девствени

  • Отговори (1) (20)
    5. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:00

    Тая разюзданост до там води,още се еб.те като щуротии.

  • Отговори (0) (20)
    6. добавен от: Анонимен 21 Май, 14:49

    Все такива предавани по полов път, няма лабаво.

  • Отговори (0) (20)
    7. добавен от: Анонимен 21 Май, 16:28

    Пии си пиенето, ако много те фане напрежението си удари една и не се занимавай с щуротии.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete