Силен "Балкан" победи "Теодо"

18 Март 2014, 19:07
(0) (0)
Прочетена: 1555 1

С летящ старт започна „Балкан” домакинския си мач срещу черногорския „Теодо” от ЕВРОХОЛД Балканска лига. Първата четвърт завърши 36:24 за домакините, като 24 точки бяха вкарани от тройката, пет от които отбеляза Иван Лилов. През втория период и двата отбора заложиха повече на защитната схема, като домакините продължиха да трупат преднина в резултата и се оттеглиха на почивката с 19 точки аванс. Така полувремето завърши 56:37 за „Балкан”, като единствено в подкошието гостите бяха по-убедителни – 63 % срещу 59 %, принос за което имаше 211-сантиметровият Джиканович.

Третият период започна с тройка на Груев и разликата достигна 22 точки след  минута и половина игра. Последваха неуспешни атаки и за двата отбора, като почти три минути нямаше отбелязан кош. Пет минути преди края на частта резултатът бе 61:43 за „зелено-белите”. В оставащото време домакините не допуснаха изненада, независимо от ниската резултатност, и третият период завърши 71:49.
Последната четвърт бяха нужни три минути за отбелязване на първия кош. Гостите бяха по-концентрирани и съумяха да намалят пасива на 16 точки.

Мартин Маринов, обаче, наниза тройка и върна статуквото в резултата шест минути и половина преди сирената.
В тези минути сякаш и умората си каза думата. Седмак не можа да вкара два наказателни удара за нашите. Пасивът на гостите бе намален на 11 точки 4 минути и 25 секунди преди края. „Теодо” наложи пресираща зонова защита, което даде резултат. Разликата остана само седем точки, след серия 18:3 за гостите от Черна гора. Феновете почнаха да виждат кошмарния край от мача с „Гилбоа Галил”, игран миналата седмица в същата лига.  За радост на всички, обаче, хладнокръвен Иван Лилов върна „зелените” в мача с три успешни поредни попадения, едно от които тройка.

Така, след правилна тактическа дисциплина и точни треньорски решения „Балкан” взе победата /82:67/ и се класира в първите шест на ЕВРОХОЛД Балканска лига, заемайки поне четвърто място във временното класиране.
В отделните части - (36-24) - (20-13) - (15-12) - (11-18).

В този мач Иван Лилов бе над всички за нашите момчета, като завърши с 30 точки и 5 асистенции, отбелязвайки седем тройки от десет опита. Лоуган Стъц завърши с 12 точки и 6 борби, а Павел Маринов вкара 11 точки.