Силно начало на плейофите за Балкан

27 Април 2019, 19:46
(2) (0)
Прочетена: 1332 0

Балкан започна с убедителна победа у дома плейофите в НБЛ. В първия четвъртфинален мач тимът на Небойша Видич надигра като домакин Спартак Плевен с 96-63 и поведе с 1-0. Вторият мач от серията е в понеделник (29 април) от 19:00 часа в зала “Балканстрой” в Плевен. Играе се до две победи от три мача. Балкан имаше затруднения само в първата част на днешния мач, а след нея пое изцяло нещата в свои ръце и не позволи на Спартак да се доближи.

Спартак Плевен започна по-добре в първите две минути, но Балкан отвърна с три поредни тройки на Крис и Брендън и поведе с 6 точки след четири минути игра. За две минути Спартак успя да доведе до равенство след силни изяви на Цветослав Острев, а малко след това обърна за кратко след два успешни фаула на Коев. Балкан си върна предимството и след първата част запази преднина от 3 при 26-23. Нашите започнаха много силно в защита и нападение втората част и след серия 16-5 поведоха за първи път с двуцифрена разлика, която стигна 13 точки на почивката. След подновяване на играта Балкан тотално доминираше и поведе бързо с 20 точки. В средата на втората част един от лидерите на плевенчани Константин Коев излезе за пет фаула, което направи още по-трудна ситуацията Така след третата част Балкан поведе с цели 29 точки. До края мачът на практика се доиграваше, като Спартак изигра последния период с двама юноши, а основните играчи получиха почивка. За Балкан също всички играчи взеха участие и домакините спечелиха с 33 точки.