СКТМ "Сирис" спечели отборното първенство по тенис на маса

18 Април, 12:04
(0) (0)
Средногорие - Новини
Прочетена: 142 0

На 13 април в спортната зала "Хармония" в село Челопеч се проведе вторият турнир от втория етап на Държавното отборно първенство по тенис на маса за мъже от В-3 регионалната група. Домакин на събитието беше Спортен клуб по тенис на маса "Сирис".

В тази група се включиха общо 10 отбора, които се състезаваха през есенния и пролетния турнири. През есента отборът на СКТМ "Сирис" изигра 9 срещи и постигна 9 победи, завършвайки временното класиране на първо място. Пролетният турнир видя същото успешно представяне на домакините, които отново записаха 9 победи в 9 срещи. Този изключителен успех ги нареди на върха на класирането във В-3 РГ, а те спечелиха златни медали за спортно-състезателната 2023/2024 година.

Този триумф дава право на отбора на СКТМ "Сирис" от с. Челопеч да се повиши в по-високата група - В-2 през следващата спортно-състезателна година.