Сряда, 8 Май 2024, 00:18

След 850 минути футбол и 138 гола, традиционният училищен турнир „Алеко” завърши

6 Юни 2012, 08:29
(0) (0)
Прочетена: 3993 5

7 отбора, 25 мача, 63 учстника, 138 гола, 850 минути футбол – всичко това са просто цифри и статистика, които едва ли биха могли да опишат емоциите, които почти месец заливаха ГПЧЕ „Алеко Константинов”. Повод за това беше традиционният училищен турнир по футбол „Алеко”. Той започна в края на април и след като отборите се срещнаха по веднъж на принципа „всеки срещу всеки”, се излъчиха 4 отбора, продължаващи на полуфинал. Това беше отборът на ФК „Свраките”, който се изправи срещу ФК „Партизан”, а в другата полуфинална двойка сили трябваше да премерят отборите на ФК „Ел Класико” и ФК „Победа”. И двата полуфинални мача бяха изключително оспорвани и изпълнени с обрати. Победителят в срещата между ФК „Ел Класико” и ФК „Победа” бе определен след изпълнение на дузпи. След като през първото полувреме „Ел Класико” поведе с 3:0, през втората част допусна изравняване 3:3. Въпреки това, отборът се класира на финал, след като спечели при наказателните удари. В другия полуфинален мач също се стигна до зрелищен обрат. Отбора на ФК „Партизан” поведе с 1:0 срещу ФК „Свраките”, но допусна пълен обрат и остана с надеждата да спечели бронзовите медали на „малкия финал”.
В ранния следобед на 5 юни трябваше да стане известен новият победител в турнир „Алеко”. Въпреки дъждът,който се изля , зрители не липсваха. Първо се изигра така нареченият „малък финал” между ФК „Партизан” и ФК „Победа” при който ФК "Победа" победи с 4:1.
 Финалната среща между ФК „Ел Класико” и ФК „Свраките” беше далеч по-оспорвана, въпреки че не бяха отбелязани много голове. В редовното време с по едно попадение за отборите си се разписаха двамата капитани. Регламентът отреждаше при равенството в редовното време да се прибегне до изпълнението на дузпи. При наказателните удари вратарят на ФК „Свраките”, Преслав Георгиев, успя да отрази един от ударите, но стражът на ФК „Ел Класико” Васил Влайков беше запазил на два пъти вратата си суха. На Васил се падна отговорността да изпълнява решаващия последен удар. Макар и в подготвителен клас, Влайков запази хладнокръвие и донесе трофея за своя отбор, а наред с него грабна и приза за „Най-добър вратар” на турнира. Освен  медали за първо, второ и трето място, бяха раздадени още две индивидуални награди. „Голмайстор” с 18 гола стана Цветан Цанов от ФК „Ел Класико”, а за „Най-проспериращ играч” беше избран Нено Ганчев от ФК „Партизан”.