Неделя, 5 Май 2024, 22:16

След драма в последните минути "Балкан 1929" елиминира "Ботев" Ихтиман от Купата на България

30 Август 2023, 23:13
(1) (0)
Прочетена: 1212 3

За кеф на 400-те зрители, изпълнили почти до краен предел стадион “Герена”, "Балкан 1929" Ботевград победи Ботев Ихтиман с 4:3 в турнира за Купата на България.
Срещата започна с натиск и фрапантен пропуск на Йордан Дамянов в 3-ата минута. Въпреки, че бяха по активни на терена, футболистите на Иван Редовски се пропукаха на два пъти по идентичен начин и гостите поведоха с 0:2. Отборът на "Балкан" не се предаде и капитанът Емил Колев поведе към обрата в мача след гол в 44-ата минута.

През второто полувреме домакините доминираха и логично юношата на балканци Николай Миков вкара красив гол за 2:2. При една от редките си атаки след колективна грешка в отбраната , влезлият като резерва лидер на тима, Борислав Балджийски отново даде аванс на гостите. Въпреки тежкия удар отборът на "зелените" намери морално волеви сили и налижи мощен натиск, който в 88-ата минута материализира отново капитана Емил Колев с гол от дузпа. В този момент наставникът Иван Редовски погледна към дузпите като замени вратаря си, но не така мислеха неговите футболисти. В 94-ата минута след страхотна контраатака Александър Иванов намери опитния Димитър Руйчев, който хвърли в екстаз съотборниците си и публиката.

Така "Балкан 1929" продължава напред в турнира и се реваншира за нелепата загуба в Ихтиман преди две седмици с 3:5.

Ключови думи: ФК Балкан 1929