Неделя, 14 Юни 2026, 10:20

Сливница без вода, без пътища, без отговори – искат оставката на кмета

29 Юли 2025, 17:42
(5) (0)
Сливница - Новини
Прочетена: 1804 11


Граждански натиск за оставката на кмета на Сливница заради системни проблеми в управлението.

Граждански комитет „Време за промяна – Сливница“ настоява за оставката на кмета Васко Стоилков, позовавайки се на редица дългогодишни проблеми в общината. Сред основните мотиви са липсата на вода в големи части на населените места, отсъствие на диалог с гражданите и лошото състояние на инфраструктурата.

Петиция с искане за оставка на кмета и провеждане на предсрочни избори се разпространява активно в социалните мрежи. Жители на Сливница заявяват недоволство от местното управление и изразяват разочарование от работата на Стоилков, който е начело на общината от няколко мандата.

В документа се посочва, че управлението на общината е съпътствано от следните проблеми:

- Хроничен недостиг на вода в редица населени места, нерешаван с години;
- Липса на комуникация – сигнали и писма от граждани остават без отговор;
- Неработеща електронна система за жалби и кореспонденция с администрацията;
- Разрушена инфраструктура – лошо състояние на пътища, включително в централната градска част;

Проблеми с отпадъците и обществения транспорт – спорна отчетност и недостатъчна поддръжка.

Подписалите петицията настояват, че при тази ситуация общината не осъществява дори базова отчетност, нито демонстрира ангажираност към реалните нужди на жителите. Те изискват от Общинския съвет да разгледа документа в срок от 7 дни, като бъде внесено официално предложение за оставка на кмета и иницииране на процедура за предсрочни избори съгласно чл. 42 и чл. 46 от Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА).


Източник: balkanec.bg

Коментари (11)

  • Отговори (4) (0)
    1. добавен от: Анонимен 29 Юли, 19:01

    Само така оставка. Защо то с Сливнешка та маршутка къде то тръгваше от гара Север през Костинброд минаваше и ученици пътуваха от Костинброд в Сливница учеха кмета я премахна . Няма с какво да пътуват ученици те и ние работотехме в Костинброд нищо не става от този кмет оставка веднага.

  • Отговори (3) (1)
    2. добавен от: Пенкова 29 Юли, 19:13

    От производство на пелети боклука се изхвърля на брега на реката където има опасност от пожар близо до къщите кмета е уведомен резултат няма

  • Отговори (4) (0)
    3. добавен от: Иван 29 Юли, 21:23

    Да там има тонове трици от пелети

  • Отговори (4) (0)
    4. добавен от: Анонимен 29 Юли, 22:47

    И нашия в само хорото го интересува и ръченико а за хората нищо е Елин Пелин

  • Отговори (6) (0)
    5. добавен от: Анонимен 29 Юли, 23:53

    Има още много кметове за махане

  • Отговори (4) (1)
    6. добавен от: Анонимен 30 Юли, 00:13

    От този асолютно нищо не става!!!

  • Отговори (1) (1)
    7. добавен от: Иван иванов 30 Юли, 06:30

    ,,,,добър. Кмет

  • Отговори (1) (0)
    8. добавен от: Драго 30 Юли, 10:37

    Да поканим Румен Бахов за пелетите дима и боклука на реката

  • Отговори (1) (20)
    9. добавен от: Анонимен 30 Юли, 21:57

    Гавалигата е за махане от 10 години...

    • (20) (0)
      1. добавен от: Анонимен 2 Август, 17:33

      Защо искаш да го махаш? Защото изпадна от яслата на предишния кмет и сега си огладнял? Народът го избра и изхвърли бившия крадлив кмет!

  • 10.

    Коментарът беше изтрит поради използването на нецензурни или неуместни изрази!

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (17)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (37)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (79)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (54)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete