"Спартак" Плевен не оказа никаква съпротива на "Балкан"

12 Април 2014, 18:01
(0) (0)
Прочетена: 1850 0

В поредния кръг на ТЕСИ НБЛ „Балкан” бе домакин на плевенския „Спартак” – един традиционно труден за нашите баскетболисти съперник.
Първите две точки в полза на домакините паднаха още в 20-та секунда от началото на мача, отбелязани от Станимир Маринов в самостоятелен пробив. Иван Лилов даде заявка за успешна стрелба от зоната на трите точки и след четири минути игра „Балкан” поведе 10:0. Гостите се разписаха чак след 4-та минута от началото на мача. Мартин Маринов също имаше успешна стрелба от далечно разстояние и домакините натрупаха аванс до края на първия период от 14 точки - 25:11.

Със забивка на капитана Павел Маринов започна втората четвъртина. След три минути и половина игра „Балкан” поведе с 21 точки. Мартин Маринов продължи с тройките, Павел Маринов направи чадър и след 6 минути игра нашите водеха с 46:19. Станимир Маринов имаше добри индивидуални пробиви, както и успех за трите точки. Така „Балкан” се откъсна с 30 точки преднина две минути и половина преди почивката. Александър Груев също отбеляза тройка, като логично потвърждение на добрата му игра до този момент. Полувремето завърши 59:30 за „зелено-белите”.

В началото на третата четвърт домакините направиха няколко пропуска в атака, което позволи на плевенчани да намалят малко пасива си. До този момент най-резултатен за „Балкан” бе Станимир Маринов с 14 точки, а за гостите – Топчов – отбелязал 16 попадения. Треньорът Александър Тодоров продължи да използва в игра основните състезатели, независимо от сравнително солидната преднина на неговия отбор.

Последният период имаше по-скоро протоколен характер. Очевидно бе, че гостите не могат да обърнат мача и интригата се свеждаше единствено до това с каква разлика домакините ще затворят срещата. Отпускане в редиците на „зелено-белите” доведе до намаляване пасива на плевенчани до 20 точки след две минути игра. Станимир Маринов продължи с отличните си изяви, като вкара още тройки. Така той стана и най-резултатният играч в срещата, отбелязвайки 28 точки. „Балкан” се поздрави с очакваната победа - 96:65.