"Спортист" изпусна победата над лидера "Етър"

3 Април 2022, 09:22
(2) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 586 0

Спортист Своге изпусна да победи лидера в класирането Етър Велико Търново, след като гостите получиха изключително дискусионна дузпа, с която изравниха резултата за крайното 1:1.
Футболистите на Борислав Кьосев направиха много силен мач, пропуснаха един куп голови положения, а вратаря Анатоли Господинов бе сред героите за гостите. Те си отбелязаха автогол в 57-ата минута, когато Яни Пехливанов върна топката към Господинов, той не успя да я спре както трябва и тя влезе в мрежата. В 71-ата минута Радослав Апостолов отбеляза дадената от рефера Кристиян Колев дузпа.
Още в 3-ата минута добра топка към Ариф Ферадов, който обаче не успя да я засече. Добрата игра на домакините продължи и те направиха още няколко опасни атаки. В 15-ата минута бе и най-чистото положение. След двойно подаване между Ариф Ферадов и Аюб Тазути последният излезе сам срещу вратаря, стреля но изпрати топката покрай левия стълб.
Само 2 минути по-късно добър пас на Ташев към Тазути се получи, но топката избяга на атакуващия футболист и до удар не се стигна.
В 29-ата минута още една добра възможност за Спортист. След центриране отдясно Илия Русинов засече топката, но не успя да я вкара в мрежата.
Гостите направиха добра атака в 31-ата минута, когато Кольо Станев напредна отдясно, центрира, но нямаше кой от неговите съотборници да засече топката.
В 33-ата минута Спортист имаше възможност да изпълни пряк свободен удар буквално на границата на наказателното поле, но Илия Русинов изпрати топката в ръцете на Анатоли Господинов.
Изключително чисто положение Спортист създаде в 36-ата минута. Тогава Владимир Сиромахов бе изведен на стрелкова позиция сам срещу вратаря, шутира, но Господинов майсторски спаси.
В началото на второто полувреме се изсипа пороен дъжд, който малко развали играта и на двата отбора. В 50-ата минута Мартин Сандов центрира една топка, Илия Русинов засече, но я изпрати в аут.
Буквално минута по-късно нова добра атака на домакините завърши с нов пропуск на 100-процентово положение. Ариф Ферадов нахлу отляво, центрира топката към Аюб Тазути, който стреля с глава, но в аут.
Стигна се до 57-ата минута, когато Яни Пехливанов върна топката към Анатоли Господинов, който не успя да играе добре с нея и тя време в мрежата на гостите от Велико Търново.
В 63-ата минута резултатът можеше да стане и 2:0. Борислав Стойчев засече топката с глава, но Анатоли Господинов отново спаси.
В 70-ата минута реферът Кристиян Колев се превърна в главно действащо лице, като отсъди изключително спорна дузпа за гостите и дори показа жълт картон на Сами Пилер. Радослав Апостолов реализира 11-метровия наказателен удар.
В 85-ата минута Кирил Янакиев се озова на стрелкова позиция, но отправи слаб удар право във вратаря Господинов.
До края на срещата футболистите на Спортист натискаха своя съперник, но не успяха да вкарат втори гол.
СПОРТИСТ: Стефано Кунчев, Мартин Сандов, Владимир Сиромахов, Сами Пилер, Борислав Стойчев, Ивайло Михайлов, Галин Ташев (57 – Кирил Янакиев), Илиян Русинов, Стефан Стефанов, Аюб Тазути (77 – Димитър Атанасов), Ариф Ферадов
ЕТЪР: Анатоли Господинов, Георги Александров, Даниел Младенов, Кольо Станев, Кристиян Кънчев (56 – Юлиян Райков), Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Николай Дичев, Радослав Апостолов, Цветомир Тодоров (71 – Христо Христов), Яни Пехливанов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Борислав Стойчев, Сами Пилер, Кирил Янакиев (С); Николай Дичев, Юлиан Райков (Е)
РЕФЕР: Кристиян Колев