16 Април 2022, 20:26
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 577 0

Спортист Своге постигна важна и заслужена победа при гостуването си на Марек с 4:2. Футболистите на Борислав Кьосев изиграха силен мач и логично си тръгнаха с 3 точки от стадиона в Дупница.

Още в 29-ата минута „шоколадите“ поведоха. Георги Николов открадна топката от защитник на домакините, напредна, излезе сам срещу вратаря и го преодоля за 1:0.

Марек стигна до изравняването в 40-ата минута, когато след центриране Калайджийски успя да вкара топката в мрежата на Ивайло Василев.

В самото начало на втората част обаче резултатът стана 2:1. Аюб Тазути подаде към Ариф Ферадов в наказателното поле и крилото реализира.

В 85-ата минута Мартин Сандов вкара гола на спокойствието. След бърза контраатака футболистът стреля с левия крак и не остави шансове на вратаря на домакините.

Футболистите от Дупница успяха да върнат един гол в 88-ата минута. Черненко бе най-съобразителен и отбеляза.

В даденото от рефера продължение обаче нещата приключиха. Георги Николов отново взе топката от центъра и успя да се справи повече от отлично, за да вкара четвъртия гол в мача.