18 Ноември 2014, 14:47
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 1770 0

Спортист Своге сюрпризира неприятно отбора на Германея, като го победи с 1:0 в Сапарева баня. Срещата беше част от поредния кръг на Югозападната „В“ група. Преди мача свогенския отбор беше смятан за аутсайдер, тъй като пристигна без 4-ма свои основни играчи изтърпяващи наказание. До този момент свогенци бяха в зоната на изпадащите със само 8 точки преди двубоя с Германея. Домакините, обаче, започнаха слабо и безидейно.
При първия си корнер Спортист Своге откри резултата в 35-ата минута, когато Мартин Костов насочи топката в мрежата на Спасов – 0:1. В 65-ата минута и гредата помогна на тима от Своге, след удар от над 20 метра на Асен Васев.
Резултатът от този мач позволи на свогенци да минат над чертата от изпадащите отбори.