Старшата на футболния “Балкан 1929“ премина и през ОФК “Елин Пелин“

25 Март 2019, 15:19
(0) (0)
Прочетена: 842 0

Юношеският футболен отбор /старша възраст/ на ”Балкан 1929“ преодоля едно от най-сериозните си предизвикателства в групата за втори път през сезона. ”Зелените“ се наложиха с 3:1 срещу втория в подреждането ОФК ”Елин Пелин“. Двубоят се игра на 24 март на стадион “Христо Ботев“.

Още през първото полувреме футболистите на “Балкан 1929“ наложиха домакински превес и успяха да поведат в резултата. Първо Спас Лазаров откри резултата след изпълнението на дузпа, а след това Стилиян Петров бе точен за 2:0 отново след точно изпълнен наказателен удар. След почивката гостите от Елин Пелин се мобилизираха и върнаха едно попадение броени минути след подновяването на играта. Двубоят можеше да премине в съвсем друга насока, но домакините показаха завидно хладнокръвие и не позволиха на съперника да се върне в мача. Александър Маринов оформи крайното 3:1, след като открадна топка в центъра и след самостоятелен пробив реализира финалното попадение.

Тимът на “Балкан 1929“ вече е с 34 точки (11 победи и 1 равенство) и запазва 1-вото си място. В следващия кръг ботевградчани гостуват на ФК ”Ком 98“ (Годеч), срещу когото е и единствената загуба на точки за балканци до момента (1:1 в предишния сблъсък).