Страхотен Балкан удари Левски в невероятен първи полуфинал в Ботевград

12 Май, 21:14
(0) (0)
Прочетена: 1698 10

Балкан поведе в полуфиналната серия с Левск.и Тимът на Небойша Видич надигра след продължеие Левски с 80-74 след страхотен мач и невероятна атмосфера в "Арена Ботевград". Вторият мач е в събота от 19:00 часа отново в Ботевград!

Левски започна с повече енергия мача и поведе с 8-2 в първите 5 минути. „Сините“ доминираха в борбата под коша, където овладяха 9 борби в първите 4 минути, 4 от които в нападение и вкараха всички точки от втори шанс, които имаха. Балкан имаше един кош от игра за това време. Последва таймаут за Видич, а след него Митко Димитров и Крис Минков спряха негативната серия за Балкан. Тимът от Ботевград отговори със серия 7-2 в ответните 3 минути и свали на една точка пасива си при 9-10. Чавдар Костов спря подема на Балкан, но до първия период нашите задържаха малка разлика от 3 точки. Левски поведе отново за кратко с 6 точки след тройка на Асен Великов, но малко след това Уошингтън я върна и доближи „зелените“ само на точка при 18-19. Ударна тройка на Митко Димитров попари „сините“ и даде за първи път от началото на мача предимство на Балклан – 21-19. Кош и фаул на Литъл обаче веднаха обърнаха резултата. Уошингтън вкара втора поредна тройка за 24-22, но Венци Петков отвърна два пъти поред на пробив, за да върне аванса на своите. Балкан се бореше със зъби и нокти за всяка топка и възстанови крехкия си аванс след два фаула на Дерик Маркс за 29-28. След това обаче домакините допуснаха две поредни грешки в атака, а Литъл изравни след фаул за 29-29. Последва таймаут, след който двамата играчи с име Крис в Балкан вкараха и направиха за първи път преднината на „зелените“ 5 точки при 34-29. Левски се доближи отново на една, но Крис Минков вкара и качи на 3. Кош в последните секунди на Чавдар Костов смъкна разликата на 1 точка на полувремето – 36-35. Балкан имаше точки предимство от линията за три точки ,където бе 6/18, докато гостите имаха 1/7. Те обаче имаха повече точки в полето 14/32 срещу 8/12 за Балкан. Левски имаше и 10 борби повече на почивката – 15-25. Двата тима играеха доста чисто като имаха едва по 4 грешки първото полувреме.

Второто полувреме започна слабо за Балкан. Левски вкара две тройки и направи тежка серия 12-2, за да поведе за първи път с 9 точки в мача – 38-47. Балкан имаше един кош в първите 5 минути. Небойша Видич взе таймаут, но нищо не се промени след него. Балкан не успяваше да осъществи атаките си, докато Марио Литъл държеше Левски в мача. В края на третия период Амад Рори вкара важна тройка, която бе първият за него кош в мача досега. С него той свали пасив до 6 точки при – 43-49. Малко преди края на частта Уошингтън натрупа четири фаула, а двата тима започнаха последния период със 7 предимство за гостите от София – 49-56. Йордан Минчев вкара две важни тройки и качи на 10 аванса на своите при 51-61. Левски допусна две грешки в атака, от които Балкан се възползва., но запази аванс около 7,8 точки. Крис Минков излезе за пет фаула 4 минути преди края. Левски изпусна доста възможности в този момент да качи, а Крисчън Джоунс държеше Балкан в мача и намали отново до 5 – 60-65. След него и Уош вкара за 62-65 малко повече от 2 минути преди края. Балкан направи серия 7-3.

Двата тима влязоха в последната минута отново при разлика от 3 точки.

Марио Литъл изпусна два фаула в ключов момент в края, а Амад Рори вдигна уникалната публика в „Арена Ботевград“ на крака след тройка за 67-67. След това Джош Паркър пропусна. Балкан имаше шанс да спечели в последните секунди, но Крисчън Джоунс и Рори бяха спрени и мачът отиде в продължение.

Два поредни коша на Рори дадоха предимство от 4 точки за Балкан в средата на допълнителното време – 73-69. Домакинът направи серия 6-2, а Йордан Минчев беше оставен сам на тройката и вкара за 73-72. Уошингтън върна коша, за да възстанови предимство от 3 на „зелените“ 75-72 . Крисчън Джоунс вкара три фаула, за да даде предимство от 6 точки 27.8 секунди преди края обстановката в „Арена Ботевград“ вреше и кипеше. Последва таймаут, след който Костов вкара за по-малко от 2 секунди за 78-74.

Крисчън Джоунс бе в основата за успеха и вкара 21 точки, а 17 Дивошн Уошингтън. 12 имаше Амад Рори, а 11 Крис Минков.

Източник: balkan-basket.com