Сряда, 10 Юни 2026, 22:13

Свогенец е новият зам.-областен управител на Софийска област

18 Март, 09:55
(3) (0)
Своге - Новини
Прочетена: 10768 13


Кадър от енергийния сектор поема поста със заповед на премиера.

Софийска област има нов заместник областен управител. На поста е назначен Велислав Йотов, който поема длъжността от 9 март 2026 г.

Назначението е направено със заповед на министър-председателя на Република България от 6 март 2026 г.

Велислав Йотов е роден на 17 февруари 1984 г. Завършил е Техническия университет в София със специалност „Топлоенергетика“.

Професионалният му опит е свързан основно с енергийния сектор. Той е дългогодишен служител на ЧЕЗ „Разпределение“ България, а от май 2016 г. заема позицията заместник ръководител на Оперативен център в ЕРМ „Запад“ ЕАД.

Йотов има и опит в местното управление – бил е общински съветник в община Своге в периода 2011 – 2015 г.


Източник: balkanec.bg

Коментари (13)

  • Отговори (9) (2)
    1. добавен от: Анонимен 18 Март, 12:48

    Този едно време беше некадърен баскетболист

  • Отговори (10) (1)
    2. добавен от: Анонимен 18 Март, 12:49

    и още по-некадърен политик...

  • Отговори (5) (3)
    3. добавен от: Анонимен 18 Март, 13:08

    щом е баскетболист става за всичко и най-вече за кмет :x

  • Отговори (5) (2)
    4. добавен от: Murdzo 18 Март, 13:56

    Хората знаят кой е баскетболиста с имотите и банковите сметки.Гюров провери ли ги или пак са невинни?

  • Отговори (5) (3)
    5. добавен от: Йддй 18 Март, 14:45

    Значи вече да очакваме и овчар да бъде назначен за областен управител или директор в някое държавно учреждение . Дебела връзка има тука . До преди няколко месеца минаваше човека та отчиташе електромерите по улицата

    • (5) (3)
      1. добавен от: Аз 18 Март, 15:07

      Да не би турчагата да беше по-добър като областен?

  • Отговори (8) (0)
    6. добавен от: Аноншмен 18 Март, 14:55

    Май като гледам всичко пак навързано..със Запрянов и оттам естествено навсякъде ще изникнат солари и перки...ужасс..

  • Отговори (3) (2)
    7. добавен от: Мария 18 Март, 15:01

    ХОРА

  • Отговори (2) (2)
    8. добавен от: Мария 18 Март, 15:07

    Наистина ли вече няма нормални хора и специалисти в България в часност за .такива длъжностости.Това храничи с БЕЗ ДЪРЖАВИЕ!ДА БЪДЕМ НА ЩРЕК !

    • (5) (1)
      1. добавен от: Анонимен 18 Март, 17:01

      Шрек или нащрек!

  • Отговори (1) (0)
    9. добавен от: Анонимен 18 Март, 16:26

    Както намират тия,мен никой не ме търси за управител.....

  • Отговори (1) (0)
    10. добавен от: Анонимен 18 Март, 17:48

    Все сектанти.....

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete