"Таек-кион" се отличи с 6 медала от Фестивал на бойните спортове

6 Юни 2016, 10:32
(0) (0)
Прочетена: 2846 5

На 04 юни 6-ма състезатели от таекуон-до клуб "Таек-кион" Ботевград, който бе приет за член към Българската конфедерация по Кик-бокс и Муай Тай през февруари 2016г., взеха участие в организирания в Национална зала по борба "Дианабад" Фестивал на бойните спортове.Състезания се проведоха по граплинг, кик-бокс по правилата на К1 и санда.

Нашите състезатели спечелиха 3 златни и 3 сребърни медала в състезанията по кик-бокс по правилата на К1 (пълен контакт).
Злато при най-малките спечели Велизар Георгиев,при юноши младша възраст Габриел Витков, а при юноши старша възраст Николай Петков, който получи и купа за най-техничен състезател.
Сребърни медалисти станаха Виктор Груев при деца до 12г., Цветомир Йолов при юноши младша възаст и Павел Василев при юноши младша възраст до 91кг, за който това бе първо участие като състезател.

В момента треньорът Борислав Витков подготвя състезатели от различни възрастови групи, които да представят новосъздадения клуб по кик-бокс "Таек-кион Файт" в организираните турнири от Българската Конфедерация по Кик-бокс и Муай Тай.