Тежко поражение за “Ракитин” (Трудовец) в дербито с ОФК “Костенец”

3 Април 2022, 21:06
(0) (0)
Прочетена: 1860 8

Мъжкият футболен отбор на “Ракитин (Трудовец) записа тежко поражение с 2:6 при гостуването си на ОФК “Костенец” в мач от 16 кръг на А ОГ София - Изток.

Двубоят стартира по идеален начин за домакините, които поведоха с два бързи гола още в началото на срещата. Трудовчани обаче показаха характер и до края на полувремето успяха да изравнят до 2:2. Първо Деян Костадинов се разписа с удар от дистанция, а след това Костадин Насков възстанови паритета след извеждащ пас на Антон Димитров. Още в началото на втората част обаче футболистите на ОФК “Костенец” успяха да реализират нови два бързи гола, с които си върнаха водачеството. Трудовчани от своя страна пропуснаха положенията, които създадоха, а домакините стигнаха до разгромното 6:2 след нови два безответни гола до края.

С по две попадения за победата допринесоха Георги Костов и Петър Димитров, а по едно добавиха Милен Кикарин и Кристиян Димитров.

Във временното класиране “Ракитин” слезе до 3-ото място с 30 точки в сметката си, а ОФК “Костенец” окупира върха с точка повече.

В следващия си двубой трудовчани домакинстват на 4-ия “Левски” (Елин Пелин) на 9 април от 16:00 часа.

Ключови думи: ФК ”Ракитин" (Трудовец)