Сряда, 10 Юни 2026, 21:55

Тежкотоварни камиони превърнаха моста на входа на Гара Бов в паркинг, жители настояват за спешна реакция

20 Май, 09:34
(0) (0)
Своге - Новини
Прочетена: 1285 2


Напрежение сред жителите на село Гара Бов предизвикаха тежкотоварни камиони, които по думите на хората са превърнали моста на входа на населеното място в своеобразен паркинг. Местни жители алармират, че ситуацията създава опасност за движението и допълнително влошава състоянието на пътната инфраструктура в района. В публикации в социалните мрежи граждани отправят остри критики към местната власт и настояват за незабавни действия от страна на кмета на селото Марио Вутов. Според хората преминаването и престоят на тежките камиони вече са нанесли сериозни щети по пътя, а има опасения и за подпорните стени и близките къщи.

Тежките машини ежедневно преминават и престояват върху съоръжението, което поражда сериозни притеснения за неговата устойчивост. Жители на селото предупреждават, че съществува реална опасност мостът да не издържи на натоварването и да се стигне до инцидент или срутване.

„Докато не се направи мостът през реката, не трябваше да се разрешава на тези камиони да минават“, коментират жители на селото. Други поставят въпроса дали превозните средства имат необходимите разрешения за престой и преминаване през участъка. Гражданите настояват институциите да извършат проверка, като призовават да бъдат сезирани Агенция „Пътна инфраструктура“, КАТ и др.

Хората от района предупреждават, че ако не бъдат предприети мерки, напрежението може да ескалира, а местните да потърсят „самостоятелни действия“, подобно на други случаи в селото, свързани с обществени проблеми.

Източник: balkanec.bg

Коментари (2)

  • Отговори (1) (0)
    1. добавен от: Анонимка 20 Май, 12:29

    Ясно, че вече не се издържа, но аз съм на този принцип, че докане не си викне, да речем БТВ, Нова и т. н няма да има оправия.

    • (2) (0)
      1. добавен от: Анонимен 20 Май, 19:38

      Няма и да има,сами си го навряхте,сега ще козирувате на чорбаджиите и толкоз.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete