Трудна победа на "Балкан" над "Фени Индустри"

3 Октомври 2014, 19:29
(0) (0)
Прочетена: 1713 0

За четири минути игра гостите от Македония поведоха с шест точки – 12:6. Неточни подавания в атака за „Балкан” и успешна стрелба от далечно разстояние за „Фени” бяха водещите причини за това положение в резултата. Така пасивът на домакините стана 10 точки за 6:16. Треньорът Ал. Тодоров направи прекъсване, видимо недоволен от играта на възпитаниците си. Но до края на частта „Балкан” не успя да се върне в мача и тя завърши 13:22.
В началото на втората част, Тенчо Тенчев записа две попадения от тройката. До средата й резултатът се стопи и гостите водеха само с 6 точки – 24:30. Николай Маринов също записа точен изстрел от тройката. Последва серия от кошове за Балкан и при оставащи 3.30 мин. до края, домакините за първи път поведоха с 32:31. Зелените запазиха темпото си и втората част и полувремето завърши 37:35 в тяхна полза.
С тройка на Павич започна третата четвърт и домакините поведоха с пет точки. Но с две ответни атаки гостите изравниха за 40:40. Последва по-организирана игра за „зелено-белите”, които се откъснаха с  шест  точки след 4 минути игра в тази част. три последователни хубави комбинации между Стаменкович и Маринчешки доведоха до увеличаване на преднината на 11 точки за 57:46. Предпоследната четвърт завърши при резултат 59:49 за отбора на „Балкан”.
В началото на последната част македонският тим намали пасива си на 4 точки, но последваха две тройки за домакините за 67:57 6 мин. и 20 сек. преди края на срещата. В оставащото време „Балкан” позволи разликата да бъде само четири точки, което се оказа достатъчно за тази сравнително трудна победа – 75:71.