Трудна победа на Балкан над Левски

19 Декември 2013, 19:25
(0) (0)
Прочетена: 1563 6

Тази вечер в спортна зала „Балкан” „зелено-белите” бяха домакини на „Левски” в мач от българското дерби на „Еврохолд” Балканска лига. В една изключително оспорвана среща „Балкан” се наложи над софийския отбор – 68:64.
И двата треньора бяха заложили на защитната схема на игра, което се вижда и от ниската резултатност.  Треньорът на „Балкан” Александър Тодоров прибягваше до чести смени на играчите, което му донесе успех. Отсъствието на контузените Станимир Маринов и Мартин Маринов се компенсираше с играта на Александър Груев. На полето излезе и Тенчо Тенчев. Треньорът на ‘зелено-белите” пусна в игра и юношата Радослав Кочев.
Първото полувреме завърши с 2 точки преднина за „Балкан” – 35:33. През третия период на мача домакините успяха да се откъснат с 10 точки аванс, но гостите не допуснаха изненади и успяваха да намалят пасива си.
Първите три част бяха в полза на „Балкан” – 18:17, 17:16, 15:11. Изключително оспорвано премина последната четвърт.След като водеха с 11 точки разлика домакините допуснаха разликата да бъде намалена две минути преди края на 2 точки.
В оставащата последна минута резултатът бе 65:64 за „Балкан”. 18 секунди преди края „зелено-белите” откраднаха топка от атакуващия „Левски”, капитанът Павел Маринов бе фаулиран и отбеляза една точка.  Десет секунди преди сирената Иван Лилов вкара още две точки и оформи крайния резултат – 68:64.
По 18 точки за победителите отбелязаха Павел Маринов и Ноа Далман, като и двамата имат по 9 борби. Иван Лилов пък завърши с 16 точки, 6 асистенции и 5 борби.