Трудна победа на Балкан над Рилски спортист след продължение

16 Октомври 2015, 19:28
(0) (0)
Прочетена: 1864 18

Втора поредна победа като гост от началото на сезона в НБЛ записа вицешампионът Балкан. След успеха над Берое преди шест дни ботевградчани гостуваха в Самоков на Рилски спортист и спечелиха с 96-89 след драма с продължение. Рилецо може да съжалява много за изпуснатия успех, след като водеха в последните секунди, но балканци показаха характер и спечелиха. В следващия кръг Балкан посреща шампиона Ямбол, докато самоковци гостуват на Спартак Плевен и ще гонят първа победа за сезона.

Първото полувреме бе на приливи и отливи, като двата тима редуваха силни и слаби изяви. Рилецо обърна съперника с добра серия в първата част, а в началото на втората дори дръпна с 9 точки. Новото попълнение на ботевградчани Марко Бъркич обаче вкара четири тройки само в тази четвърт, а балканци направиха супер серия от 16-2, с която дръпнаха с 9 точки. До почивката обаче Рилецо отговори със 7-0 и се доближи само на 2.

С начало от 9-2 на второто полувреме гостите пак се откъснаха с 9 точки напред и водеха до последната минута на третата част. Тогава Тони Гуджино вкара тройка, а при 3 секунди до края й Данчо Бозов вкара и два наказателни за +3 за домакините след 30 минути. С начало от 8-1 в първите пет минути и половина на последната част гостите излязоха напред с 4 точки. Последваха обаче кош и фаул на Търнър, както и тройка на Бозов за +2 за Рилецо, след което Острев вкара само един наказателен при 3.14 до края. Самоковци все пак отговориха с успешни пробиви на Търнър и Георгиев, а въпреки че гостите свалиха до 1, Рилски имаха шанс да си подсигурят победата. Те обаче изпуснаха три наказателни и Марко Бъркич изравни от наказателната при 9.5 секунди до края. След това Търнър пропусна на пробив и мачът отиде в продължение.

То започна с две поредни тройки на Марто Маринов и Острев за гостите, което се оказа и решаващо за крайния изход. Рилски така и не намери отговор на това, а в последните секунди ботевградчани не трепнаха от наказателната.

По 19 точки за победителите отбелязаха Брандън Фортънбъри и дебютиращият Марко Бъркич, който вкара и пет тройки. Много силно от пейката пък се включи капитанът Мартин Маринов, който вкара 17 точки, повечето в решителни моменти.

Най-добър за домакините с 25 точки, 9 борби и 7 асистенции бе Франк Търнър, а по 14 точки имаха Златин Георгиев и Йордан Бозов.

Източник: BGbasket.com