Цанислав Димов се класира за Европейското по таекуон-до

1 Юни 2016, 12:11
(0) (0)
Прочетена: 2343 14

Повече от 300 състезатели участваха в държавното първенство по таекуондо, версия WTF за деца и младежи до 21г., което се проведе на 28 май в Дупница. Организатори на спортното събитие са Община Дупница, местният спортен клуб по източни бойни изкуства и федерацията по таекуондо. В състезанието, което се проведе в новоизградената спортна зала, участваха представители на 25 клуба от цялата страна. За провеждането му са направени пет специално изградени игрални полета. Турнирът се проведе с електронно-отчитаща система, която намалява участието на субективния съдийски фактор.
Младите таекуондисти на клуб „Сунг-ри Атлантик” Ботевград, водени от Цветолюб Илиев и Владимир Далаклиев, спечелиха трето отборно място и общо 9 медала – 2 златни, 6 сребърни и един бронзов.

Единият златен медалист - Стефан Стаменов, стана безспорен победител в 4-те изиграни срещи. Другият – Цанислав Димов, в категория -74кг, надви с тотално надиграване съперника от домакинския отбор на „Гладиатор”. Той се наложи още във втория рунд с резултат 17-0. Победата на Цанислав му осигури място на Европейското първенство по таекуон-до, което ще се проведе в края на септември 2016г. в Чечня, Русия.
Съдийско решение попречи на Калоян Бинев да се качи на най-високото стъпало и той се задоволи със сребро. Другите сребърни медалисти са Иван Симеонов, Кристиян Златев, Николай Иванов, Георги Стоянов и Петър Станев. Бронзово отличие получи Митко Стойнов.
След оспорвани срещи отпаднаха Никол Маринова, Николай Начев и Симеон Илийчев.
Успехите на „Сунг-ри Атлантик” в републиканското първенство не свършват до тук – таекуондистите спечелиха и купа за трето отборно място.

Провеждането на състезанието е и своеобразна репетиция преди домакинството на Дупница на Балканското първенство, което ще се състои на 24 и 25 септември с участието на 600 таекуондисти.