Туфо с първи гол за Славия

25 Юни 2013, 21:40
(0) (0)
Прочетена: 1959 3

ЦСКА не успя да победи и във втората си контрола под ръководството на Христо Стоичков. След като направиха 1:1 срещу Светкавица, сега „червените“ загубиха с 1:3 от Славия на „Българска армия“.

Доста фенове подкрепяха мощно „армейците“, въпреки неясното бъдеще на отбора, но футболистите не успяха да ги зарадват и загубиха от „белите“.

Резултатът бе открит в 9-а минута, когато Милен Василев пое топката отдясно след чудесен пас на Чавдар Янков, Черни излезе срещу него, но бе преодолян, след което Василев вкара в опразнената врата.

Единствената по-добра възможност за ЦСКА през първото полувреме бе в 34-а минута, когато Георги Петков излезе извън вратата си, за да избие една топка с шпагат. Тя попадна в Платини, който мигновено я насочи към опразнената врата, но там бранител в бяло изби в глава.

В 65-а минута „белите“ удвоиха преднината си. След много добра многоходова атака, защитата на ЦСКА бе матирана, топката стигна до Александър Александров, който с хубав удар с левия крак прати топката в далечния на Стойчев ъгъл.

Последва по една греда и за двата отбора като първо Чочев стреля в страничния стълб, а след него Борислав Балджийски нацели гредата над Емил Петров.

В 86-а минута пък една изритана топка в наказателното поле на Славия придоби странна парабола и кацна върху напречната греда, след което се върна в игра, но Петров изби удара на Крачунов с глава.

В 90-а минута новото попълнение на Славия Фернандо де Силва вкара красив гол с добър удар извън наказателното поле.

Малко след него и Диего Невеш вкара, но голът не бе зачетен заради засада и така двубоят завърши 3:1 за Славия.