U19: Чавдар Етрополе - Велбъжд Кюстендил 10:2

1 Март 2014, 20:37
(0) (0)
Етрополе - Новини
Прочетена: 2310 1

Смазващо превъзходство показаха момчетата на Чавдар в мача си срещу Велбъжд Кюстендил в Елитната група до 19 години. Срещата от 17-я кръг на първенството в тази група се игра днес /01 март/ от 14.00ч. на изкуственото игрище на ст.”Етрополе”в кв.”Крушака”. През всичките 90 минути имаше един доминиращ отбор-този на домакините , доказателство за което е и хандбалният резултат, с който те спечелиха двубоя. Головата фиеста откри Николай Маринов  в 6–тата мин. Салим Ердалов направи преднината на Чавдар, изразителна в 17-тата и 19-тата мин. и това бе всичко за първите 45 минути на мача.

След подновяването на играта, етрополската формация продължи да реализира своите положения в голове. В 51-та мин. името си сред голмайсторите записа Станислав Цолов, а една минута след това Салим Ердалов обогати колекцията си от точни удари на четири и резултата стана 5:0 . Алеко Алеков стана реализатор на шестото попадение. Капитанът на Чавдар –Петър Казаков отбеляза седмото  с глава. В 69-тата мин. гостите от Кюстендил успяха да стигнат до вратата на домакините и за свое успокоение отбелязаха един гол, но радостта им бе помрачена, защото веднага след това головият актив на Чавдар стана още по-голям с попадението на Хидает Хидаетов.За да стане разликата непреодолима Никола Петров отбеляза девети гол. Леко подценяване на съперника даде възможност за втори точен удар на Велбъжд, но „наказателната” акция на Чавдар в тази среща продължи до последната минута, когато Петър Казаков отбеляза гол номер 10 за Чавдар.