Убедителен "Балкан 1929" преодоля безпроблемно "Рилски спортист" (ВИДЕО)

26 Февруари 2022, 17:41
(0) (0)
Прочетена: 1394 16

Мъжкият футболен отбор на "Балкан 1929" не срещна затруднения в домакинството си на "Рилски спортист" (Самоков) от 21 кръг на първенството, което се игра в Правец заради изтърпяване на наказание. Ботевградчани сразиха съперника с категоричното 3:0 и записаха втората си победа след подновяването на пролетния дял в Югозападна Трета лига.

Двубоят стартира чудесно за "зелените", които откриха резултата още в 8-ата минута чрез Калоян Бонев. До почивката до нова промяна на цифрите не се стигна, въпреки че балканци имаха няколко добри възможности да реализират. През второто полувреме силите се поизравниха, като тимът на "Рилски спортист" започна да действа доста по-агресивно в опита си да възстанови паритета. Стигна се до размяна на няколко опасни атаки между двата тима, които обаче така и не намериха целта.

По този начин, 11 минути преди края Кристиян Ковачев удвои аванса на "Балкан 1929" и до голяма степен направи решителната крачка за победата на своя отбор. Крайното 3:0 бе оформено от Павел Петков, който се отчете с красив гол, а попадението му официално сложи точка на спора.

Във временното класиране "Балкан 1929" запазва лидерството си с 51 точки, а разликата с втория "Беласица" продължава да бъде само 1, тъй като петричани също взеха безпроблемно домакинството си на "Банско тийм" с 3:0. В следващия си двубой "зелените" гостуват именно на същия съперник, на 5 март.

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , футбол , Югозападна Трета лига