Успешен старт на годината за Балкан с победа над Левски

8 Януари 2015, 20:28
(0) (0)
Прочетена: 1491 6

Баскетболистите на „Балкан” стартираха успешно новата година. От 18:00ч. днес в зала „Универсиада” в София те се наложиха над отбора на „Левски” с 88:70. С тази победа те излизат на второ място във временното класиране с актив 9-3, докато „Левски” е с 8-4.
Първата четвърт беше слаба за ботевградския тим и домакините държаха актива в свои ръце, като към края разликата в резултата беше 12 точки. Във втората част „Балкан” организира по-добре играта си и постепенно стопяваше разликата. Към края те поведоха и първото полувреме завърши с 46:40.
Във второто полувреме капитанът на „зелените” Павел Маринов получи техническо нарушение. Но това не попречи на „Балкан” да увеличават преднината си. Въпреки състоянието на „сините”, в което се намират в момента, те се бореха докрай. Силите обаче не им достигнаха и те загубиха мача.

Най-резултатен за отбора си беше Иван Лилов, отбелязвайки 26 точки за 38 минути игра. С по 11 точки приключиха срещата Мартин Маринов, Вукота Павич и Ненад Шулович. Стаменкович и Маринчешки добавиха по 10, а Павел Маринов – 9.

В следващата среща „Балкан” са домакини на „Черноморец”. Мачът е на 17 януари (събота) от 19:00ч. в „Арена Ботевград”