Успешно начало на плейофите за Балкан

3 Май 2022, 20:57
(1) (0)
Прочетена: 903 0

Балкан започна с важен успех плейофите в Националната баскетболна лига. В първия четвъртфинален сблъсък тимът на Небойша Видич надигра като домакин Академик Пловдив с 80-73 и поведе с 1-0 в серията, в която се играе до две победи от три мача.

Вторият мач е в петък (6 май) от 19:00 часа в Пловдив.

Балкан започна агресивно двубоя и поведе с 12-6 в началото на първата част. Силно включване в атака до този момент имаше Дерик Маркс, който вкара половината от точките на тима. Силно присъствие имаше и под коша на Митко Димитров, който играеше с пет шева на окото, след като получи аркада в последния мач в Израел. Последва таймаут за Янков, след който Бачев вкара първата тройка за гостите, за да намали до 3 точки при 12-9. Постепенно Балкан поведе в резултата и въпреки че за момента направи 10 разликата в края (23-13), след първия период Академик намали до 8 точки при 25-15. Балкан стреляше добре от средно разстояние и от фаула, но бе 0/9 от тройката през това време.

Титков даде начало на втория период с тройка, за да доближи своите на 5 точки при 23-18. Балкан изпусна няколко пъти в отвените атаки, а пловдивчани направиха серия 7-0, за да се доближат на три точки. Важно включване на Крис Минков в този момент увеличи на няколко пъти преднината на балканци. 15 минути след началото на двубоя Балкан вкара първа тройка от 10 опита, дело на Крис Минков. Разликата се запази около 7,8 точки, а нова точна стрелба на Минков направи за първи път преднината на домакините 12 при 38-26, 3:31 минути преди края на периода. Балкан направи ударна серия 13-2 в края на периода, за да поведе за момент с 16 точки. На почивката разликата остана 11 точки – 45-34. Нашите имаха предимство в борбите – 24-14 на почивката.

Второто полувреме започна ударно за пловдивчани, които направиха важна серия 10-3. Гостите бяха водени от Тони Гуджино, който вкара две тройки поред, за да доближи своите само на 3 точки при 48-4 за по-малко от 4 минути. Постепенно Балкан подобри играта си в атака и за по-малко от 2 минути направи разликата отново над 10 – 57-45. С добро включване на Грозев и Маркс, „зелените“ отвърнаха на натиска на Академик със серия 9-0. В последните 3 минути на периода обаче Балкан имаше само един кош и отново даде шанс на съперника да върне интригата. Така двата тима започнаха последния период при резултат 59-51. Последната част започна доста резултатно и за двата тима. Балкан успя да натрупа за първи път от дълго време 12,13 точки аванс. В края обаче Дейшон Найт успя да намали до 8 , след като бе оставен няколко пъти сам на пробив. Гардът опита да въне своите в мача, какот и Тони Гуджино, който вкара за три при 78-73, но до края ботевградчани удържаха успеха.

Амад Рори беше най-резултатен за успеха със 17 точки. Дерирк Маркс вкара 15. Дивон Уошингтън имаше 12, Митко Диитров се включи с 11 точки и 8 борби, а 10 отбеляза Крис Минков.

Антъни Гуджино бе най-полезен за Академик с 20 точки, а по 12 добавиха Васил Бачев и Дейшон Найт.