Сряда, 17 Юни 2026, 13:04

Установиха незаконна площадка за отпадъци разкрита при проверка в село Разлив

26 Март, 11:39
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 1269 30


При съвместна проверка, извършена от служители на Районно управление – Правец, Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) и Общинска администрация – Правец, е установена незаконна площадка за съхранение на отпадъци в село Разлив.

Контролните органи са констатирали, че на мястото, без необходимото разрешение и без изискуемите документи съгласно Закона за управление на отпадъците, са съхранявани значителни количества отпадъчни материали. Сред тях – около 500 автомобилни гуми, множество автомобилни брони, метални калници и капаци от излезли от употреба моторни превозни средства, както и хартия и картон.

По случая е образувана преписка, като предстои да бъдат предприети съответните административни мерки и да се установи отговорността за нарушението.

Компетентните институции продължават контрола върху нерегламентираното съхранение и третиране на отпадъци в региона с цел предотвратяване на екологични рискове и нарушения на законодателството.

Източник: ОДМВР - София

Коментари (30)

  • Отговори (2) (0)
    1. добавен от: Анонимен 26 Март, 12:24

    Изрод!

    • (1) (0)
      1. добавен от: Анонимен 26 Март, 12:57

      Кой?

  • Отговори (3) (0)
    2. добавен от: Анонимен 26 Март, 12:26

    Чак сега ли,та това си е от години.

  • Отговори (1) (0)
    3. добавен от: Анонимен 26 Март, 12:57

    Като няма друго за отчетност пред София и това е добро,сега са преценили,сега са го проверили.

  • Отговори (2) (0)
    4. добавен от: Анонимен 26 Март, 13:17

    Елате да видите до никас буклуците на ботковия. Гуми и чували ветъра вее.

    • (3) (5)
      1. добавен от: Анонимен 26 Март, 13:19

      Това не е вярно, и не е твоя проблем, гледай си работата.

    • (3) (0)
      2. добавен от: Анонимен 26 Март, 14:39

      Крайно време е тази кочина дето я е направил да се изрине

    • (0) (4)
      3. добавен от: Анонимен 26 Март, 19:16

      Ами,изрини я ти,прояви малко гражданска отговорност.

  • Отговори (3) (0)
    5. добавен от: Анонимен 26 Март, 13:23

    To да беше само там

  • Отговори (5) (0)
    6. добавен от: Анонимен 26 Март, 13:47

    Цялото Разлив е превърнато в Бунище

    • (2) (10)
      1. добавен от: Анонимен 26 Март, 14:28

      Малко пресолваш манджата, Разлив не е чак толкова зле, и въобще Правешка община си е пример за чистота,нека все пак не казваме на бялото,черно.

  • Отговори (3) (0)
    7. добавен от: Анонимен 26 Март, 13:47

    При бензиностанция НИКСМетал същите боклуци, голяма мизерия

  • Отговори (2) (0)
    8. добавен от: Анонимен 26 Март, 13:55

    Гледката от Магистралата е Поразителна

    • (2) (8)
      1. добавен от: Анонимен 26 Март, 14:29

      И какво видя,моя ли,гледката е пейзажа,планината,друго не може да видиш там.

  • Отговори (3) (3)
    9. добавен от: Анонимен 26 Март, 14:09

    Не прочетох а нито един кмет да направи Великденски почистване за една седмица, да се организира превоз за клони и храсти. Всеки да излезе и си почисти пред блокове и преддомовете да се наслага в чували и да минат с камион че от БКС, да ги приберат. Много новини в сайтовете, но нищо рационално не се организира в тази Община Ботевград.

    • (5) (0)
      1. добавен от: Анонимен 26 Март, 14:35

      Ами създайте гражданите организация всички имате по пет коли бусове, пикапи и прочие и си извозете боклуците,не викайте неволята, дай кметовете да ви бършат и дирниците.

  • Отговори (1) (1)
    10. добавен от: Анонимен 26 Март, 17:03

    Гумите са от гумаджийна не са от хранителен магазин,знае се кой сменя гуми в Разлив

    • (1) (0)
      1. добавен от: Анонимен 26 Март, 19:18

      Дай,повече информация в най близкото РУ или на тел. 112,анонимността ти е гарантирана.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (38)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (80)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (57)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete