28 Март 2022, 09:30
(0) (0)
Своге - Спорт
Прочетена: 605 0

Спортист Своге загуби с 1:3 гостуването си на ЦСКА в контролна среща, която се изигра на базата в Панчарево.
Още в началото на мача момчетата на Борислав Кьосев вкараха топката в мрежата на съперника, но попадението не беше зачетено, тъй като реферът видя нарушение на играч в синьо срещу вратаря на домакините.
В 13-ата минута Георги Николов стреля опасно, но топката премина покрай вратата.
ЦСКА вкара гол в чрез Асен Дончев, който стреля от границата на наказателното поле и реализира.
В 38-ата минута Спортист можеше да изравни, но Ариф Ферадов от вратарското поле стреля над вратата.
Изравнителният гол падна малко преди почивката. Георги Николов даде хубав пас към Ариф Ферадов, който излезе сам срещу вратаря и отбеляза.
Футболистите на ЦСКА вкараха два гола в 57-ата и 73-ата минути на двубоя. Първо Карло Мухар се разписа от дузпа, а след това Бисмарк Чарлз оформи крайното 3:1.
За тима на Спортист играха и две нови попълнения. Това са младите футболисти от Код И`Дивоар Яо Инок, който играе като централен защитник и халфът Аголо Коми.