Везенков игра 17 минути при загуба на Сакраменто от Уориърс

2 Ноември 2023, 10:05
(0) (0)
Прочетена: 1128 9

Баскетболният Сакраменто Кингс, с българския национал Александър Везенков в състава, претърпя поражение като гост на Голдън Стейт Уориърс със 101:102 (31:28, 24:28, 24:18, 22:28) в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Загубата бе втора за Кингс в четири срещи от началото на сезона и втора от същия съперник. Уориърс продължават с актив 4-1 в Западната конференция към момента, пише БТА.

Александър Везенков завърши с 2 точки при стрелба 1-6 и 5 борби за 17 минути на терена. Българинът влезе в игра за първи път в мача 4:23 минути преди края на първата четвърт и пропусна първата си стрелба, но скоро след това бе ефективен при борбата под коша, а Сакраменто водеше с 31:28 след началния период.

Националът се разписа в началото на втората част за преднина от 33:28, а 7:51 минути преди края на полувремето бе заменен от Кевин Хъртър. На почивката гостите изоставаха с 55:56.

За Везенков и компания предстоят две поредни гостувания на Хюстън на 5 и 7 ноември от 02:00 и 03:00 ч.